„Oswojone strachostwory” w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu

W Galerii „Pod Świetlikami" przez całe wakacje dostępna będzie wystawa prac pokonkursowych „Oswojone strachostwory”. Dzieła zostały nadesłane przez dzieci z całej Polski.

Oswojone Strachostwory w Sosnowcu

Wystawa prac pokonkursowych „Oswojone strachostwory” w Galerii „Pod Świetlikami" Zagłębiowskiej Mediateki jest częścią letniej akcji „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką”, organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Każdy ma swoje potwory

Zobaczyć można przeróżne potworki i straszydła, które dzieci z całej Polski stworzyły za pomocą kredek, farb i wyobraźni. śród z nich znalazły się postaci z bajek, ale również autorskie pomysły młodych artystów. Podczas wystawy dzieci mogą złapać za flamastry i na tablicy dorysować swoje strachostworki, dzięki czemu na koniec wakacji powstanie dodatkowa interaktywna plansza dowodząca, że każdy ma swoje strachy, które czasem warto uzewnętrznić i oswoić, choćby za pomocą kolorowych flamastrów.

Partnerzy i sponsorzy akcji

Honorowy Patronat nad Letnią Akcją objął prezydent miasta Arkadiusz Chęciński. Partnerami akcji są: Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Agencja Autorska Autograf z Łodzi, Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Sosnowcu, Księgarnia Świat Książki w Sosnowcu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Sosnowcu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.