Opowieść o spełnionej kobiecie, której życie wywraca się do góry nogami, czyli debiutancka książka mieszkanki Sosnowca

Sosnowiczanka wydała swoją debiutancką powieść. Książka opowiada o życiowych zakrętach i trudnych wyborach.

Żaneta Pawlik
Debiutnacka powieść Żanety Pawlik

Żaneta Pawlik - mieszkanka Sosnowca - nie tylko pisze i czyta, ale również występuje w teatrze oraz podróżuje. Pisarka występowała w „Pytaniu na Śniadanie", gdzie opowiadała o swojej wycieczce do Chorwacji.

Niełatwe problemy, skomplikowane życiorysy, nieoczywiste wybory – to wszystko można znaleźć w książce Żanety Pawlik Mowy nie ma!, która jest powieścią mądrą i skłaniającą do refleksji. To, co mnie szczególnie ujęło, to dopracowany język, realizm postaci oraz rozbudowana warstwa psychologiczna. Niewątpliwym atutem książki jest także nieprzewidywalna fabuła. Wszystkie te cechy sprawiają, że powieść Mowy nie ma! wyróżnia się na tle literatury obyczajowej i na pewno jest warta poznania - pisarka Hanna Dikta o książce Żanety Pawlik.

Następuje kryzys

Sosnowiczanka właśnie wydała swoją debiutancką powieść, którą zakupić można w Empiku. „Mowy nie ma!" opowiada o życiowych zakrętach i nowych początkach. Główna bohaterka - Małgorzata - jest spełnioną kobietą, ale w jej małżeństwie pojawia się kryzys. Wkrótce okazuje się, że mąż ją zdradza, a demony przeszłości wracają.

Mąż, córka, brodaty sąsiad, samotne wakacje… Codzienność Małgorzaty obrasta w komplikacje, a jednak bohaterka dochodzi do wniosku, że życie trzeba garściami brać! Świetnie napisana, życiowa powieść o radzeniu sobie z kłopotami. Polecam serdecznie! - tak o „Mowy nie ma!" pisze Agnieszka Lis.