Zespół Mentor z Sosnowca wydał swój trzeci album. Koncerty już w grudniu

Mentor, zdjęcie - Wiktor Franko
Mentor

Mentor, zespół muzyczny z Sosnowca, tworzy muzykę, która jest kombinacją metalu, hardcore punka i rock and rolla. „Wolves, Wraiths and Witches” to trzeci studyjny album zespołu.

Cały album „Wolves, Wraiths and Witches” powstał w ciągu czterech dni w studiu „Tall Pine Records” w Kolbudach, jeszcze we wrześniu 2020 r. Wcześniej, w Sosnowcu, zespół stworzył preprodukcję płyty. Ze względu na pandemię prace nad publikacją nieco się przedłużyły. Ograniczenia spowodowane stanem epidemiologicznym nie pozwalały członkom zespołu na wspólne spotykanie się na próbach i tworzenie nowych utworów.

Trzecia płyta zdefiniuje zespół?

Album zawiera dziewięć utworów i trwa około 30 minut. Muzyka jest inspiracją czerpaną z najlepszych wzorców ze świata hardcore'u i metalu. Natomiast teksty, tak jak i na poprzednich płytach, opowiadają historie z pogranicza okultyzmu i horrorów klasy B.

Producentem płyty jest basista zespołu – Haldor Grunberg, zaś za oprawę graficzną albumu odpowiada Branca Studio z Barcelony.

Muzycznie trzymamy się naszej konwencji. Jest to kombinacja metalu, hardcore punka i rock and rolla. Wydaje mi się, że wyciągnęliśmy dobre wnioski z dwóch poprzednich płyt. Mamy nadzieję, że trzecia płyta będzie tą, która zdefiniuje zespół – mówił Haldor Grunberg, wywiadzie dla „Dziennika Bałtyckiego”.

Koncerty promujące nowy album

Na ten rok zespół ma zaplanowane trzy koncerty promujące nowy album. Pierwszy odbędzie się 10 grudnia w Klubie Alchemia w Krakowie, następny dzień później w klubokawiarni Chmury w Warszawie. Ostatni zaś będzie miał miejsce 12 grudnia w klubie Desdemona w Gdyni.

czytaj więcej:

Kopalnia Kultury

Nowy termin koncertu noworocznego. Co z biletami?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30.

Wojewódzki 30. Finał WOŚP. Koncerty, kiermasz, licytacje

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Fabryka Pełna Życia

Dwa bożonarodzeniowe jarmarki już w weekend

Bas Tajpan, finalista programu Lego Masters, buduje z klocków makietę dworca

Zielone światło dla komunikacji miejskiej i rowerów?

Choinka stanie przed Pałacem Kultury Zagłębia

15-metrowa choinka stanie przed Pałacem Kultury Zagłębia

W Parku im. Jacka Kuronia powstanie park dinozaurów

Dinozaury w Sosnowcu z inwestycji budżetu obywatelskiego