Zespół Mentor z Sosnowca wydał swój trzeci album. Koncerty już w grudniu

Mentor, zespół muzyczny z Sosnowca, tworzy muzykę, która jest kombinacją metalu, hardcore punka i rock and rolla. „Wolves, Wraiths and Witches” to trzeci studyjny album zespołu.

Mentor, zdjęcie - Wiktor Franko
Mentor

Cały album „Wolves, Wraiths and Witches” powstał w ciągu czterech dni w studiu „Tall Pine Records” w Kolbudach, jeszcze we wrześniu 2020 r. Wcześniej, w Sosnowcu, zespół stworzył preprodukcję płyty. Ze względu na pandemię prace nad publikacją nieco się przedłużyły. Ograniczenia spowodowane stanem epidemiologicznym nie pozwalały członkom zespołu na wspólne spotykanie się na próbach i tworzenie nowych utworów.

Trzecia płyta zdefiniuje zespół?

Album zawiera dziewięć utworów i trwa około 30 minut. Muzyka jest inspiracją czerpaną z najlepszych wzorców ze świata hardcore'u i metalu. Natomiast teksty, tak jak i na poprzednich płytach, opowiadają historie z pogranicza okultyzmu i horrorów klasy B.

Producentem płyty jest basista zespołu – Haldor Grunberg, zaś za oprawę graficzną albumu odpowiada Branca Studio z Barcelony.

Muzycznie trzymamy się naszej konwencji. Jest to kombinacja metalu, hardcore punka i rock and rolla. Wydaje mi się, że wyciągnęliśmy dobre wnioski z dwóch poprzednich płyt. Mamy nadzieję, że trzecia płyta będzie tą, która zdefiniuje zespół – mówił Haldor Grunberg, wywiadzie dla „Dziennika Bałtyckiego”.

Koncerty promujące nowy album

Na ten rok zespół ma zaplanowane trzy koncerty promujące nowy album. Pierwszy odbędzie się 10 grudnia w Klubie Alchemia w Krakowie, następny dzień później w klubokawiarni Chmury w Warszawie. Ostatni zaś będzie miał miejsce 12 grudnia w klubie Desdemona w Gdyni.

czytaj więcej:

„ABC" emocji w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu

Terapeutyczne bajki w Zagłębiowskiej Mediatece

Lato w Czeladzi

Wakacyjna oferta w Czeladzi

Półkolonie dla dzieci w Sosnowcu

Półkolonie dla najmłodszych mieszkańców

Akcja Lato w Sosnowcu

Akcja Lato w Sosnowcu i pierwszy tydzień wydarzeń

Dębowy Maj Festiwal w Dąbrowie Górniczej

Po dwóch latach powraca Dębowy Maj Festiwal

Zespół MØW zagra w Pałacu Kultury Zagłębia

Zespół MØW wystąpi w Pałacu Kultury Zagłębia

W Parku im. Jacka Kuronia powstanie park dinozaurów

Dinozaury w Sosnowcu z inwestycji budżetu obywatelskiego