Ogród deszczowy pojawi się w miejscu starej fontanny w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu

Ogród deszczowy w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu ma poprawić czystość wód podziemnych oraz powierzchniowych, a także pełnić funkcję edukacyjną. Ogród znajdzie się w miejscu dawnej fontanny.

UM Sosnowiec
Ogród deszczowy w Parku Kuronia

W Parku tuż przy granicy Sosnowca z Dąbrową Górniczą, w Kazimierzu Górniczym znajduje się nieużytkowana już fontanna, która stanowi idealne miejsce na stworzenie ogrodu deszczowego. Jego zbudowanie rozwiązałoby problem ze zbieraniem się wód opadowych na pobliskiej drodze prowadzącej przez Park. Ze względu na duże zacienienie miejsca, posadzone zostaną rośliny hydrofitowe, które nie wymagają dużego nasłonecznienia. Ponadto doskonale oczyszczają wodę. Inwestycja ma się odbyć w formie „zaprojektuj i wybuduj”.

Park pełen atrakcji

Do tej pory w Parku im. Jacka Kuronia stworzono piesze i rowerowe ścieżki. Na całym jego terenie znajdują się liczne ławki i kosze na śmieci. Ponadto w parku znajduje się stawy: Okrągły, Leśny i Smug, a także Skate Park oraz Mini Zoo. Od strony ul. Armii Krajowej wybudowano nowy plac zabaw „Ogród Jordanowski”, wyposażony w huśtawki, zjeżdżalnie, ale także rozmaite nowe rozwiązania dostarczające najmłodszym rozrywkę. Nie można zapominać o zmodernizowanym amfiteatrze-scenie widowiskowej „Muszelka”.

Wcześniej ogródki deszczowe w mieście powstały przy: Przedszkolu Miejskim nr 18, Przedszkolu Miejskim nr 3, Przedszkolu Miejskim nr 31 oraz przy Szkole Podstawowej nr 21 i nr 35. Były to częścią realizowanych modernizacji placówek.

czytaj więcej:

Prace termomodernizacyjne rozpoczęto między innymi przy ulicy Szczecińskiej

Kolejne trzy budynki w Sosnowcu przejdą termomodernizację

Nowy asfalt na ulicy 1 Maja w Sosnowcu

Trwa remont ulicy 1 Maja w Sosnowcu. Pojawił się nowy asfalt

Sosnowiecka Rada Miejska budżet na 2023

Budżet na 2023 rok przyjęty. Co z inwestycjami?

Ulica Kukułek

Mimo problemów przebudowa ulicy Kukułek została dokończona

Nowe przystanki autobusowe w Sosnowcu

Nowe przystanki autobusowe

Nowe inwestycje na remonty dróg w Sosnowcu

Podpisano umowy na nowe inwestycje drogowe w Sosnowcu

Przebudowa ul. Kukułek została wznowiona

Rozpoczęła się wcześniej wstrzymana przebudowa ul. Kukułek