Oficjalne otwarcie Wojko Parku. Na taką przestrzeń handlowo-usługową mieszkańcy Wojkowic czekali od lat

Bez konieczności wypraw do Piekar Śląskich czy Będzina. Teraz, wszystkie niezbędne zakupy, mieszkańcy Wojkowic z powodzeniem zrealizują u siebie. Wszystko za sprawą nowopowstałego parku handlowego.

M. Bałwas
Wojko Park z lotu ptaka


Punktualnie w południe, 4 lipca 2024, w Wojkowicach przy ul. Jana III Sobieskiego 271, odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi. Na terenie dawnej KWK Jowisz, w miejscu, gdzie kiedyś stał szyb Alfred, po ponad dwóch latach intensywnych prac - powstał pierwszy w mieście pawilon handlowo-usługowy.

Wszystko na miejscu

Mieszkańcy Wojkowic nie będą musieli korzystać już z tego typu miejsc na terenie pobliskich miejscowości. Teraz, większość zakupów będzie można zrealizować u siebie. Na terenie Wojko Parku brakuje chyba tylko większego sklepu meblowego.

Część sklepów rozpoczęła swoją działalność jeszcze przed oficjalnym otwarciem. To chociażby Biedronka, Rossmann, Tedi, Pepco. Dziś, wszystkich chętnych powitał także Media Expert. Odwiedzający mieli okazję do wzięcia udziału w losowaniu nagród. Nie zabrakło także naprawdę pokaźnych promocji.

To nie koniec

Zgodnie z założeniem, na terenie nowego parku handlowo-usługowego pojawi się jeszcze kilka nowości. Już 24 lipca 2024 planowane jest otwarcie Bricomarche, z kolei 27 lipca 2024, swoje drzwi otworzy także Action. W dalszej perspektywie, mieszkańcy skorzystają tu także z placówki PKO BP czy sklepu Dealz. Z kolei po sąsiedzku, w mniejszym budynku - powstanie całodobowa piekarnia oraz sklep mięsny.

A na deser...

Jest też dobra wiadomość dla głodnych gastronomicznych informacji! Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce Wojkowice doczekają się także znanej na całym świecie restauracji. I choć na razie można bazować jedynie na domyśleniach, pierwsze konkrety w tej sprawie - mają zostać przekazane mieszkańcom jeszcze w te wakacje!