Odcinek alei Zagłębia Dąbrowskiego zostanie zamknięty z powodu budowy kanalizacji deszczowej. Prace potrwają około 3 miesięcy

W przyszłym tygodniu częściowo zostanie zamknięta aleja Zagłębia Dąbrowskiego. Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu.

Wizualizacja: UM Dąbrowa Górnicza
Gołonóg, projekt wizualny

Droga zamknięta przez 3 miesiące

W przyszły czwartek, 13 stycznia, zamknięty zostanie 200-metrowy odcinek alei Zagłębia Dąbrowskiego. Jest to fragment od skrzyżowania z ul. Uklańskiego (dawna Piecucha) do firmy Guehring. Odcinek drogi zostanie wyłączony z ruchu na około 3 miesiące. Pozostanie jednak otwarty dla autobusów, które w dalszym ciągu będą obsługiwały przystanek Dąbrowa Górnicza Gołonóg Dworzec PKP.

Tymczasowe zamknięcie drogi związane jest z kolejnym etapem budowy nowego układu komunikacyjnego w rejonie stacji w Gołonogu. Powstać ma wiadukt/tunel pod torami i dwa ronda na skrzyżowaniach ulicy Parkowej z Wczasową i Uklańskiego z aleją.

W trakcie zamknięcie alei budowana będzie kanalizacja deszczowa. Ze względu na głębokie wykopy na wewnętrznych pasach obu jezdni, na zamkniętym odcinku dopuścimy tylko ruch autobusów. Umożliwimy również dojazd do działających w tym rejonie firm – mówi Zbigniew Kubik, naczelnik wydziału inwestycji drogowych UM.

Powstanie objazd

Gdy droga będzie zamknięta, do uruchomionego w listopadzie tymczasowego przejazdu przez tory (ul. Uklańskiego) dojedziemy tylko od strony ul. Piłsudskiego. Do alei Zagłębia Dąbrowskiego będzie można dojechać jedynie wytyczonym objazdem przez ul. Uklańskiego, Piłsudskiego i Wybickiego. Powstać ma również przewiązka, która umożliwi kierowcom przejazd w lewo z ulicy Wybickiego w aleję Zagłębia Dąbrowskiego.

Po stworzeniu kanalizacji deszczowej na tym odcinku, droga zyska nową podbudowę oraz nawierzchnię. Kolejnym etapem prac będzie budowa ronda na skrzyżowaniu z Uklańskiego.