Od stycznia tego roku trwa remont Alei Zagłębia Dąbrowskiego. W poniedziałek ma zostać przywrócony ruch

Aleja Zagłębia Dąbrowskiego znów będzie otwarta dla ruchu. Póki co na swoją trasę wrócą tylko niektóre autobusy.

UM Dąbrowa Górnicza
Aleja Zagłębia Dabrowskiego otwarta
Od 1 sierpnia Aleja Zagłębia Dąbrowskiego zostanie otwarta dla ruchu. Od stycznia w rejonie stacji PKP w Gołonogu trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Przez cały czas trwania przebudowy autobusy kursowały wykorzystując wahadłową sygnalizację świetlną i obsługując tymczasowe przystanki Gołonóg Dworzec PKP. Z początkiem czerwca – by dokończyć prace na całej szerokości alei – przejazd został zamknięty także dla autobusów.

Na trasę wracają tylko niektóre linie

Na swoją trasę od 1 sierpnia wrócą tylko linie nr 604 i 644. Pozostałe nadal będą kursowały objazdem m.in. ze względu na planowane zamknięcia na ul. Uklańskiego.

Na razie ułożona zostanie tylko warstwa wiążącą. Warstwę ścieralną będziemy układać na zakończenie całej inwestycji – mówi Maciej Woźniak, kierownik robót z firmy Nowak-Mosty.

Na Alei powstaną również nowe chodniki, droga rowerowa oraz zatoki autobusowe. Pojawić się ona mają na koniec sierpnia. W trakcie trwającej przebudowy zmieniono również geometrię jezdni - do jednego pasa. Ma to to zwiększyć bezpieczeństwo pieszych.