Od poniedziałku, 31 stycznia, Urząd Miejski w Czeladzi wprowadza nowy system pracy. Powód? Sytuacja epidemiologiczna

Pracownicy Urzędu Miasta w Czeladzi od 31 stycznia będą pracowali w systemie rotacyjnym. Powodem jest wzrost liczby zakażeń COVID-19.

UM Czeladź
Urząd Miejski w Czeladzi

Od 31 stycznia do 28 lutego pracownicy Urzędu Miejskiego w Czeladzi pracować będą w systemie rotacyjnym. Bezpośrednia obsługa interesantów niezmiennie odbywać się będzie w Wydziale Spraw Obywatelskich oraz Urzędzie Stanu Cywilnego. Kasy urzędu czynne będą od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:30 do 12:00. Opłat można dokonywać za pomocą wpłatomatu znajdującego się tuż przy wejściu głównym do urzędu. Punkt Obsługi Interesanta odpowiadać będzie za sprawy związane z korespondencją.

Działać będą również wszystkie pozostałe wydziały, jak jednak pisze w swoim komunikacie Zbigniew Szaleniec, burmistrz miasta, „przed udaniem się na wyższe poziomy budynku, prosimy o skorzystanie z pomocy pracownika Punktu Obsługi Interesanta lub specjalnego telefonu, który zainstalowany jest w holu na parterze. Telefon ten umożliwia bezpośredni kontakt z pracownikiem właściwego wydziału”.

Wymogi sanitarne na terenie urzędu

Urzędnicy przypominają również petentom o konieczności zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego. Utrzymywać należy bezpieczną odległość, przed wejściem do urzędu zdezynfekować dłonie. Na terenie urzędu obowiązuje zakrywanie ust oraz nosa za pomocą maseczki. W jednym pomieszczeniu biurowym może przebywać w tym samym czasie jeden interesant.