Od poniedziałku 28 marca zmieni się organizacja ruchu na odcinku al. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej

Rozpoczyna się budową ronda turbinowego oraz przebudowa przejścia podziemnego między Broadwayem a Manhattanem. W związku z pracami od 28 marca na okres ponad 4 miesięcy zmieni się organizacja ruchu na prawie kilometrowym odcinku al. Piłsudskiego.

UM Dąbrowa Górnicza
Utrudnienia na al. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej

Przebudowa pasa drogowego, będąca elementem przebudowy torowiska, rozpocznie się w poniedziałek 28 marca. Jazda w kierunku huty, na prawie kilometrowym odcinku alei Piłsudskiego między skrzyżowaniami z ul. Graniczną i Tysiąclecia, będzie niemożliwa.

Do końca lipca ruch w obu kierunkach między skrzyżowaniami z ul. Graniczną i Tysiąclecia będzie odbywał się po dwóch pasach jezdni w kierunku centrum. Trzeci – wewnętrzny pas na tej jezdni – zostanie zamknięty z powodu prac przy torowisku – zapowiada Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.

Przewiązki mają usprawnić ruch

Kierowcy jadący w stronę huty, za skrzyżowaniem z ul. Graniczną zjadą na jezdnię w kierunku centrum przez wybudowaną przewiązkę. Wrócić będą mogli na jezdnię w kierunku huty przez kolejną przewiązkę budowaną na wysokości dawnego Banku PKO BP.

Przeniesienie ruchu na jezdnię w kierunku centrum uniemożliwi zjazd z al. Piłsudskiego w ul. Leśną. Objazd w obu kierunkach zostanie wytyczony przez al. Majakowskiego i ul. 11 Listopada oraz Tysiąclecia. Mieszkańcy ul. Długiej i klienci MOPS-u nadal będą mogli korzystać ze zjazdu z al. Piłsudskiego.

Kierowcom podpowiadamy, by w codziennych podróżach korzystali także z równoległych dla zamkniętej jezdni alternatyw, czyli z al. Zagłębia Dąbrowskiego i ul. 11 Listopada – mówi Arkadiusz Grządziel, naczelnik Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

Powstanie nie tylko rondo

Podczas realizacji inwestycji zostanie przebudowana podziemna sieć, powstanie kanalizacja deszczowa pod drogą, a wymianie ulegnie okablowanie pod nowe słupy oświetleniowe. Odcinek między ul. Graniczną a Leśną zyska nową nawierzchnie. Między ul. Leśną a Tysiąclecia, z wewnętrznego pasa jezdni utworzony zostanie wjazd oraz wyjazd ze wspólnego przystanku autobusowo-tramwajowego.

Połowa ronda turbinowego ma powstać do końca lipca 2022 roku, wówczas pojawi się również droga rowerowa i chodnik.

czytaj więcej:

Leśna w Dąbrowie Górniczej zostanie zamknięta

Ulica Letnia zamknięta

Przebudowa ul Sobieskiego w Dąbrowie Górniczej

Utrudnienia na ul. Sobieskiego

Remont ul Leśnej w Dąbrowie Górniczej dobiega końca

Po trudach remont ul. Letniej na wykończeniu

Mostek na ul. Strzemieszyckiej

Likwidacja mostu na ul. Strzemieszyckiej

Mostek nad Rakówką otwarty

Jest już nowy mostek nad Rakówką

Tężnia solankowa w Dąbrowie Górniczej

Tężnia solankowa w Strzemieszycach Wielkich

Przebudowa DK1 w Dąbrowie Górniczej

Kładka DK1 zostanie oddana do użytku