Kolejne utrudnienia na alei Zagłębia Dąbrowskiego. Jedna z jezdni zostanie zamknięta, a przystanki autobusowe zostaną przeniesione

W Gołonogu powstaje nowy układ komunikacyjny. Autobusowe przystanki na alei Zagłębia Dąbrowskiego zostaną przeniesione. I uwaga – w czwartek, 27 stycznia, jedna z jezdni alei zostanie całkowicie zamknięta.

UM Dąbrowa Górnicza
Aleja Zagłębia

Od czwartku 27 stycznia zamknięta zostanie jezdnia po stronie osiedla Cieszkowskiego. Powodem całkowitego wyłączenia drogi z ruchu jest konieczność poszerzenia wykopu pod kanalizację deszczową. Ruch autobusów odbywać się będzie wówczas po pasie drugiej jezdni. Obowiązywać będzie wahadłowa sygnalizacja świetlna.

Przystanek Gołonóg Dworzec PKP (stanowisko nr 1) zostanie przeniesiony na ul. Wybickiego, na wysokości serwisu opon. Stanowisko nr 2 będzie usytuowane na wysokości firmy Guehring.

Prace potrwają kilka miesięcy

Aleja została zamknięta z powodu rozpoczęcia budowy ronda na skrzyżowaniu z ulicą Uklańskiego, ronda na skrzyżowaniu ulicy Parkowej z Wczasową oraz tunelu pod torami. Zmiany te mają stać się częścią nowego układu komunikacyjnego w rejonie stacji kolejowej w Gołonogu.

Gdy budowa kanalizacji deszczowej zostanie ukończona, geometria obu jezdni alei zmieni się. Droga zyska nową podbudowę i nawierzchnię. Projekt przebudowy przewiduje także stworzenie nowych zatok autobusowych oraz drogi rowerowej po obu stronach.

Prace mają się zakończyć mniej więcej za 4 miesiące. Ruch na alei Zagłębia zostanie wówczas przywrócony. Potem trzeba będzie się jednak liczyć z zamknięciem ulicy Uklańskiego z powodu budowy ronda.

czytaj więcej:

Wizualizacja fabryki Izery w Jaworznickim Obszarze Gospodarczym jpg

Jaworzno: fabryka Izery, a potem... inne zakłady z branży?

Elektryczne hulajnogi

Elektryczne hulajnogi w Będzinie i Czeladzi

Izera

Fabryka Izery w Jaworznie: trwa inwentaryzacja terenu

Zbieg ulic Hubala-Dobrzańskiego i Zapolskiej

Fragment ul. Zapolskiej w Sosnowcu zostanie zamknięty

Ujejsce: ul. Kryniczna

Na drogach dziur coraz więcej. Doraźne naprawy

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

S1 Sosnowiec

Przetarg na przebudowę S1 i Węzeł Klimontów zagrożony