Kolejne utrudnienia na alei Zagłębia Dąbrowskiego. Jedna z jezdni zostanie zamknięta, a przystanki autobusowe zostaną przeniesione

W Gołonogu powstaje nowy układ komunikacyjny. Autobusowe przystanki na alei Zagłębia Dąbrowskiego zostaną przeniesione. I uwaga – w czwartek, 27 stycznia, jedna z jezdni alei zostanie całkowicie zamknięta.

UM Dąbrowa Górnicza
Aleja Zagłębia

Od czwartku 27 stycznia zamknięta zostanie jezdnia po stronie osiedla Cieszkowskiego. Powodem całkowitego wyłączenia drogi z ruchu jest konieczność poszerzenia wykopu pod kanalizację deszczową. Ruch autobusów odbywać się będzie wówczas po pasie drugiej jezdni. Obowiązywać będzie wahadłowa sygnalizacja świetlna.

Przystanek Gołonóg Dworzec PKP (stanowisko nr 1) zostanie przeniesiony na ul. Wybickiego, na wysokości serwisu opon. Stanowisko nr 2 będzie usytuowane na wysokości firmy Guehring.

Prace potrwają kilka miesięcy

Aleja została zamknięta z powodu rozpoczęcia budowy ronda na skrzyżowaniu z ulicą Uklańskiego, ronda na skrzyżowaniu ulicy Parkowej z Wczasową oraz tunelu pod torami. Zmiany te mają stać się częścią nowego układu komunikacyjnego w rejonie stacji kolejowej w Gołonogu.

Gdy budowa kanalizacji deszczowej zostanie ukończona, geometria obu jezdni alei zmieni się. Droga zyska nową podbudowę i nawierzchnię. Projekt przebudowy przewiduje także stworzenie nowych zatok autobusowych oraz drogi rowerowej po obu stronach.

Prace mają się zakończyć mniej więcej za 4 miesiące. Ruch na alei Zagłębia zostanie wówczas przywrócony. Potem trzeba będzie się jednak liczyć z zamknięciem ulicy Uklańskiego z powodu budowy ronda.

czytaj więcej:

Fabryka w Jaworznie wizualizacja1 jpg

Fabryka Izery w Jaworznie? Najpierw trzeba wygrać przetarg

GDDKiA ogłosiła przetargi na ekrany dźwiękochłonne w Zagłębiu

Sosnowiec, Sarnów, Sławków. Będzie ciszej wzdłuż „krajówek”

Fabryka Izery w Jaworznie jpg

Wycinają drzewa i oczyszczają teren. Ma tu być fabryka Izery

Izera

Kolejne 250 milionów złotych dla Izery ze Skarbu Państwa

Blees transport

Zamiast tramwaju transport na telefon. Druga nocna linia

Przebudowa w Gołonogu w Dąbrowie Górniczej

Przejazd kolejowy w Gołonogu zamknięty

IABM w Sosnowcu

International Automotive Business Meeting w Sosnowcu