Obława kryminalnych z Sosnowca na poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Kryminalni z Sosnowca przeprowadzili obławę na poszukiwanego za rozbój i uszkodzenie ciała przestępcę. Ten przez kilka lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na Islandii.

KMP Sosnowiec
Poszukiwany przestępca został zatrzymany

Kryminalni z Sosnowca od 2016 roku poszukiwali mężczyzny, który próbował uniknąć kary za rozbój i uszkodzenie ciała. Po dwóch latach ustalili, że ukrywa się na Islandii, a wówczas Sąd Okręgowy w Katowicach wystosował za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

W październiku śledczy ustalili, że mężczyzna, który ma aktualnie dwadzieścia sześć lat, wrócił do Polski.

"Ponieważ był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz wiadomo było, że był czynnym, amatorskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki, do samego zatrzymania należało się odpowiednio przygotować, tak by było ono bezpieczne zarówno dla policjantów, poszukiwanego, jak i osób postronnych" - informuje podkom Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Kryminalni przygotowali obławę, podczas której otoczyli poszukiwanego. Ten, pozbawiony drogi ucieczki, został ujęty. Podczas przeszukania znaleziono przy nim woreczek z amfetaminą, dlatego odpowie również za posiadanie narkotyków.

Mężczyzna trafił do aresztu, skąd na trzy lata trafi do więzienia za dokonanie w przeszłości rozboju i uszkodzenia ciała ofiary.