Obecne upały wymagają szczególnego nawodnienia. W Sosnowcu mieszkańcy korzystać mogą z saturatora wodą

Wysokie temperatury w całym kraju. W tak upalne dni należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Sosnowieckie Wodociągi chcąc pomóc mieszkańcom przynajmniej do 22 lipca będą serwowały wodę z saturatora ustawionego na Placu Stulecia, czyli popularnej „Patelni”.

UM Sosnowiec
Saturator z wodą na Placu Stulecia w Sosnowcu

Do Polski przyszła kolejna fala upałów. W takie dni trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. W Sosnowcu za sprawą Sosnowieckich Wodociągów na Placu Stulecia korzystać można się częstować wodą saturatora.

Zapowiadają się wysokie temperatury dlatego postanowiliśmy dać mieszkańcom szanse na wytchnienie, stąd nasz saturator na Placu Stulecia z którego będzie można bezpłatnie napić się wody z sokiem lub bez – wyjaśnia Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

Schłodzenie w mieście

Urządzenie dostępne jest dla wszystkich w godzinach 10:00-18:00 do 22 lipca. Jeśli upały nadal nie będą dawać za wygraną, to saturator powróci na sosnowiecką Patelnię.

W różnych miejscach w mieście poustawiane są łuki zamgławiające, czyli urządzenia, które przy niewielkim poborze wody potrafią dać orzeźwiającą mgiełkę. Zainstalowano je: na Placu Stulecia, obok MUZY przy ul. Warszawskiej, Górce Środulskiej, a także w parkach: Sieleckim, Kuronia, Polisensorycznym (Harcerskim) i Stawikach. Zamgławiacze uruchamiane są przy temperaturze powyżej 25 stopni Celsjusza.