Obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa na czeladzkim Starym Rynku już w niedzielę

W Czeladzi 29 maja odbędą się obchody Dnia Weterana. Na miejscu wystąpi Orkiestra Wojskowa z Bytomia. Nie zabraknie występów i koncertów.

UM Czeladź
Dzień Weterana w Czeladzi

W niedzielę 29 maja na Rynku Starego Miasta w Czeladzi odbędą się obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa. Organizatorem wydarzenia jest Wojskowe Centrum Rekrutacji w Będzinie, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji Ośrodek Zamiejscowy w Katowicach oraz Urząd Miasta w Czeladzi.

Orkiestra i wojskowa grochówka

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 18:00. Na miejscu wystąpi Orkiestra Wojskowa z Bytomia. W Kamienicy Konarzewskich otwarta zostanie wystawa prac dzieci biorących udział w konkursie plastycznym. Na wszystkich uczestników wojskowa grochówka. Zaplanowano m.in. pokaz sprzętu, stoiska promocyjne służb mundurowych, Akademii Wojskowej i klas mundurowych.

Wystąpią: zespołu estradowego Eskadra, zespołu Inwencja z Klubu Żołnierskiego 1. Pułku Saperów w Brzegu, pokaz musztry oraz występ zespołu Activio. Swoje umiejętności zaprezentują również dzieci z czeladzkich szkół i przedszkoli.