„O Sosnowcu słów kilka”. Z okazji 120. urodzin Sosnowca Zamek Sielecki organizuje wystawę dla najmłodszych i warsztaty edukacyjne

W Sosnowieckim Centrum Sztuki Zamek Sielecki od 21 stycznia dostępna będzie wystawa „O Sosnowcu słów klika”. Z okazji 120. urodzin miasta dzieci będą mogły poznać jego historię.

FB/ Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
Przygotowania do nowej wystawy

Sosnowieckie Centrum Sztuki Zamek Sielecki organizuje wystawę dla dzieci, która dostępna będzie o 21 stycznia do 13 marca. Wystawa „O Sosnowcu słów kilka” powstaje z okazji 120. urodzin miasta Sosnowca. Dzięki niej dzieci w wieku od 5 do 9 lat będą mogły zobaczyć, jak powstawało miasto oraz poznać jego historię.

– Przestrzeń miejska rozwija się nieprzerwalnie do czasu współczesnego. Pokazujemy to poprzez wybrane zagadnienia, ukazujące wyjątkowe i atrakcyjne miejsca. Natomiast zabytki opisują historię tych terenów i ich niepowtarzalne oblicze – możemy przeczytać na stronie Centrum Sztuki Zamek Sielecki.

Wystawę stworzono w oparciu o zdjęciu Damian Sodo. Poza tym znajdą się również zdjęcia z zasobów Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, Artura Ptasińskiego oraz archiwum SCS-ZS.

Przewidziano także warsztaty edukacyjne do wystawy, które odbędą się:

  • 30.01 (poniedziałek) godz. 16.00
  • 27.02 (piątek) godz. 16.00
  • 6.03 (niedziela) godz. 16.00

Bilet na wystawę kosztuje 8 zł. Warsztaty edukacyjne są wliczone w cenę. Wcześniej należy jednak złożyć rezerwację pod adresem: rezerwacja@zameksielecki.pl.