O przyszłości regionu i ulubionym klubie piłkarskim. Spotkanie marszałka Jakuba Chełstowskiego z licealistami

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Sosnowcu. Młodzież wysłuchała lekcji obywatelskiej, nie zabrakło także serii pytań do polityka.

Przeprowadzona lekcja obywatelska dotyczyła spraw związanych z województwem. Marszałek opowiadał o realizowanych inwestycjach oraz przyszłości regionu. Oprócz wzorowej frekwencji na szkolnej auli, młodzież wykazała się także zainteresowaniem lokalnymi problemami.

Po 45 minutach monologu, przyszedł czas na dialog. Wybrani licealiści mieli okazję do zadawania pytań politykowi. Mimo początkowego, kilkuminutowego założenia, ta część spotkania uległa sporemu przedłużeniu, o które wnioskował sam marszałek, chętny do dialogu z młodym pokoleniem.

Uczniowie pytali m.in. sprawy związane z węglem czy zdanie marszałka na temat energii jądrowej. Nie zabrakło także pytań dotyczących tajemnicy sukcesu na arenie politycznej. Wnikliwi młodzi doczekali się także odpowiedzi o ulubiony klub piłkarski Jakuba Chełstowskiego. To Real Madryt i Juventus.