Nowy sezon Czeladzkiego Roweru Miejskiego. Na rowerzystów czeka 16 km nowych ścieżek

14 kwietnia rozpoczął się nowy sezon rowerów miejskich w Czeladzi. Do dyspozycji fanów jednośladowych w mieście jest 50 rowerów, a pierwsze 15 minut przejazdu jest darmowe.

UM Czeladź
Czeladzki Rower Miejski

Pierwsze 15 minut korzystania z miejskiego roweru w Czeladzi jest darmowe. Za kolejną godzinę należy zapłacić 1 zł, za drugą 2 zł, za trzecią 3 zł, a za czwartą i każdą kolejną 4 zł. System Czeladzkiego Roweru Miejskiego zajmuje się konsorcjum firm Orange i Roove SA.

Czeladzkie stacje rowerowe znajdują się w trzech punktach: przy pętli tramwajowej na skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Kombatantów (Stacja Dworcowa), druga przy skrzyżowaniu ulic Katowickiej z Dehnelów (Stacja Termalna), trzecia w pobliżu Kopalni Kultury na Piaskach (Stacja Piaskowa). Stacja przy ul. Wojkowickiej jest jedynie stacją dokującą, czyli taką, na której jedynie mozna zostawić rower.

W tym roku na rowerzystów czeka 16 kilometrów nowych ścieżek rowerowych, oznakowanych poziomo. W zeszłym sezonie nie odnotowano żadnych dewastacji sprzętu, a zgłoszeń dotyczących awarii było 38, z czego 22 nieistotne.