Nowa Lewica wybrała. Kto objął stery w województwie śląskim?

Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski i poseł Wiosny Maciej Kopiec zostali w sobotę, 20 listopada 2021 r., wybrani współprzewodniczącymi Nowej Lewicy w województwie śląskim.

fot. FB/Maciej Kopiec
Komoniewski i Kopiec

Nowa Lewica to formacja, która powstała z połączenia dwóch lewicowych partii - Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny. W sobotę, 20 listopada 2021 r., w Katowicach odbył się regionalny kongres nowego ugrupowania. Najważniejszym jego punktem był wybór wspólnych władz w województwie śląskim.

Łukasz Komoniewski i Maciej Kopiec współprzewodniczącymi Nowej Lewicy

Współprzewodniczącymi Nowej Lewicy w regionie zostali prezydent Będzina Łukasz Komoniewski (z byłego SLD), który uzyskał 143 głosy oraz poseł Lewicy Maciej Kopiec (z byłej Wiosny), na którego głos oddało 129 delegatów.

- Miło mi poinformować, że członkowie i członkinie Nowej Lewicy w województwie śląskim powierzyli nam, wspólnie z prezydentem Łukaszem Komoniewskim odpowiedzialną rolę współprzewodniczących Nowej Lewicy w województwie śląskim! Dziękuję za zaufanie, obiecuję ciężką pracę! - podał w mediach społecznościowych Maciej Kopiec.

Wiceprzewodniczącymi partii w woj. śląskim zostali m.in. prezydent Częstochowy Krzystof Matyjaszczyk i zastępca prezydenta Katowic Jerzy Woźniak. Przed wyborami nowych władz zawieszono dotychczasowego szefa partyjnych struktur w regionie – europosła Marka Balta. Jako powód podano utrudnianie połączenia frakcji partii – SLD i Wiosny.

Podczas kongresu zjednoczeniowego Nowej Lewicy, w październiku 2021 r., współprzewodniczącymi krajowych struktur partii zostali Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty.

czytaj więcej:

Maria Materla

„Uchwała o in vitro? To na razie otwarcie drzwi”

Samorządowcy w Warszawie

„Nie ma podstaw prawnych, aby gminy sprzedawały węgiel”

Wzrost opłat za żłobek

Rosną ceny za żłobek

Europejska stolica na Śląsku i Zagłębiu

Śląsk i Zagłębie Europejską Stolicą Kultury?

Posiedzenie senatu w Dąbrowie Górniczej

Posiedzenie Senatu w Urzędzie Miasta

Konferencja KO w Jaworznie

Związkowcy przejęli konferencję posłów KO w Jaworznie

Debata w Ślōnski Ambasadzie

Debata wokół śląsko-zagłębiowskich animozji i autonomii