Nowa, bezpłatna toaleta w Dąbrowie Górniczej. Granitowe płyty, podgrzewana podłoga, czujnik temperatury...

Przy ul. 3 Maja i Sienkiewicza w Dąbrowie Górniczej stanęła bezpłatna toaleta. Wraz z dodatkowymi pracami, związanymi z wymianą fragmentu nawierzchni drogi i chodnika, kosztowała niemal pół miliona złotych.

UM Dąbrowa Górnicza
Toaleta

To już siódma tego typu instalacja w mieście. Inne toalety znajdują się w parku Zielona (dwie), przy parku Hallera (dwie), w parku Podlesie, a także przy parkingu na Pogorii III. – W miejscach publicznych nowoczesne i bezpłatne toalety powinny być standardem – podkreśla wiceprezydent miasta Damian Rutkowski.

Nowa toaleta pojawiła się na łączniku ulic 3 Maja i Sienkiewicza. Ma podgrzewaną podłogę, granitowe płyty na elewacji i dwie kabiny, w tym jedną przystosowaną do osób niepełnosprawnych. Jest też przewijak dla niemowląt. Toaletę wyposażono ponadto w awaryjne oświetlenie, automatyczny odświeżasz powietrza oraz czujnik odpowiadający za regulację temperatury.

Jak informują w dąbrowskim magistracie, nowoczesny moduł dostarczyła firma Ecogigant. Producent wykonał również przyłącza wodno-kanalizacyjne i elektryczne. – Ustawienie toalety poprzedziła także wymiana nawierzchni drogi i chodnika między nową toaletą a ulicą 3 Maja – mówi Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów UM.

Dodajmy, że całość kosztowała 452 tys. zł brutto. Toaleta zostanie uruchomiona po podpisaniu umów z Tauronem i Dąbrowskimi Wodociągami.