Nosowska, Masłowska, Żulczyk, Stasiuk... Festiwal Oblicza odbędzie się w Pałacu Kultury Zagłębia. Co w programie?

W Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się Festiwal Oblicza. To kontynuacja festiwalu literackiego, który odbył się w 2017 roku, jednak tym razem zostanie zorganizowany w nowej, rozszerzonej formule. W PKZ pojawią się między innymi Katarzyna Nosowska, Dorota Masłowska czy Jakub Żulczyk.

Pałac Kultury Zagłębia
Festiwal oblicza

Oblicza literatury i ich odbicia w różnych dziedzinach kultury – teatrze, filmie, muzyce i sztuce – to główny cel festiwalu, który jest okazją do pokazania odmiennych sposobów funkcjonowania słowa pisanego w przestrzeni kulturalnej oraz próbą odpowiedzi na pytanie o jego przyszłość – wyjaśniają w Pałacu Kultury Zagłębia.

Wydarzenia związane z festiwalem odbywać się będą nie tylko w Pałacu Kultury Zagłębia, ale także Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej. W programie znalazły się spotkania autorskie ze znanymi pisarzami, dyskusje panelowe, koncerty, seanse filmowe, spektakle teatralne i wydarzenia towarzyszące. Festiwal odbędzie się w dniach 21-23 października.

Na piątek, 21 października, zaplanowane zostały spotkania z Karolem Maliszewskim, poeta, prozaikiem i krytykiem literackim, Dorotą Masłowską – pisarką, autorką sztuk teatralnych, felietonistką oraz poetą, pisarzem Krzysztofem Siwczykiem. Dzień zakończy koncert Katarzyny Nosowskiej. W sobotę, 22 października, w programie między innymi seans dla dzieci, strefa animacji (teatrzyk Kamishibai), także spotkania z poetką i krytyczką Ewą Świąc, poetą Maciejem Filipkiem, poetą, tłumaczem i wydawcą Konradem Górą, poetą, krytykiem literackim Robertem Rybickim oraz prof. Ryszardem Koziołkiem, literaturoznawcą, historykiem literatury i rektorem Uniwersytetu Śląskiego. Na koniec – panel schulzowski i spektakl Schulz: Pętla.

W niedzielę, 23 października – kolejny seans dla dzieci, a potem spotkania z Andrzejem Stasiukiem, prozaikiem i eseistą, pisarzem, scenarzystą Jakubem Żulczykiem oraz poetką i felietonistką Ewą Lipską.