Nosowska, Masłowska, Żulczyk, Stasiuk... Festiwal Oblicza odbędzie się w Pałacu Kultury Zagłębia. Co w programie?

W Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się Festiwal Oblicza. To kontynuacja festiwalu literackiego, który odbył się w 2017 roku, jednak tym razem zostanie zorganizowany w nowej, rozszerzonej formule. W PKZ pojawią się między innymi Katarzyna Nosowska, Dorota Masłowska czy Jakub Żulczyk.

Pałac Kultury Zagłębia
Festiwal oblicza

Oblicza literatury i ich odbicia w różnych dziedzinach kultury – teatrze, filmie, muzyce i sztuce – to główny cel festiwalu, który jest okazją do pokazania odmiennych sposobów funkcjonowania słowa pisanego w przestrzeni kulturalnej oraz próbą odpowiedzi na pytanie o jego przyszłość – wyjaśniają w Pałacu Kultury Zagłębia.

Wydarzenia związane z festiwalem odbywać się będą nie tylko w Pałacu Kultury Zagłębia, ale także Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej. W programie znalazły się spotkania autorskie ze znanymi pisarzami, dyskusje panelowe, koncerty, seanse filmowe, spektakle teatralne i wydarzenia towarzyszące. Festiwal odbędzie się w dniach 21-23 października.

Na piątek, 21 października, zaplanowane zostały spotkania z Karolem Maliszewskim, poeta, prozaikiem i krytykiem literackim, Dorotą Masłowską – pisarką, autorką sztuk teatralnych, felietonistką oraz poetą, pisarzem Krzysztofem Siwczykiem. Dzień zakończy koncert Katarzyny Nosowskiej. W sobotę, 22 października, w programie między innymi seans dla dzieci, strefa animacji (teatrzyk Kamishibai), także spotkania z poetką i krytyczką Ewą Świąc, poetą Maciejem Filipkiem, poetą, tłumaczem i wydawcą Konradem Górą, poetą, krytykiem literackim Robertem Rybickim oraz prof. Ryszardem Koziołkiem, literaturoznawcą, historykiem literatury i rektorem Uniwersytetu Śląskiego. Na koniec – panel schulzowski i spektakl Schulz: Pętla.

W niedzielę, 23 października – kolejny seans dla dzieci, a potem spotkania z Andrzejem Stasiukiem, prozaikiem i eseistą, pisarzem, scenarzystą Jakubem Żulczykiem oraz poetką i felietonistką Ewą Lipską.

czytaj więcej:

Zagłębie dla Śląska

Multimedialne widowisko „Zagłębie dla Śląska” w PKZ

Nagrody dla mecenasów kultury w Dąbrowie Górniczej

Nagrody dla dąbrowskich mecenasów kultury

Kwiecień w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Koncert i ekologiczne przedstawienie w PKZ już w kwietniu

Grzegorz Drygała

Grzegorz Drygała nowym dyrektorem Pałacu Kultury Zagłębia

Teatr Zagłebia na Festiwalu Szekspirowskim

Teatr Zagłębia na Festiwal Szekspirowskim

Ostatni etap

Postępy pracy przy przebudowie cechowni

Projekt budynku starej cechowni w Czeladzi

Czeladź jak Zabrze? Jest projekt wystawy nowego muzeum