Nocne zwiedzanie Pałacu Kultury Zagłębia. W całkowitych ciemnościach. „Koniecznie weźcie ze sobą latarki lub czołówki”

Pałac Kultury Zagłębia zapowiada ciekawe wydarzenie – nocne zwiedzanie w klimacie polskich komedii. I w… całkowitych ciemnościach. – Koniecznie weźcie ze sobą latarki lub czołówki – zaznaczają w PKZ.

Fot. Marek Wesołowski/ archiwum PKZ
Pałac Kultury Zagłębia

„Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę”? Tak w Pałacu Kultury Zagłębia zachęcają do nietypowego zwiedzania gmachu. – W czasach kryzysu należy oszczędzać, dlatego zapraszamy Was na zwiedzanie Pałacu Kultury Zagłębia w całkowitych ciemnościach, czyli Nocne Pałacowanie, które odbędzie się 10 lutego od 17:30 w klimacie polskich komedii – i pamiętajcie „parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze NIE”! – zaznaczają w PKZ.

Jak informują w Pałacu Kultury Zagłębia, warto zabrać ze sobą zwykłe latarki, bądź czołówki. Podczas Nocnego Pałacowania będzie można zobaczyć najładniejsze sale gmachu, a także pomieszczenia, które na co dzień nie są udostępniane dla zwiedzających. Co więcej, aktorzy – pracownicy PKZ, będą odtwarzać scenki z najlepszych polskich komedii.

Zwiedzanie odbywać się będzie w grupach po 25 osób i potrwa około półtorej godziny. Początek zwiedzania:

  • pierwsza grupa – godzina 17:30,
  • druga grupa – godzina 19:15,
  • trzecia grupa – godzina 21:00,
  • czwarta grupa – godzina 22:45.

Dodajmy, że Nocne Pałacowanie odbywa się pod szyldem jubileuszu 65-lecia Pałacu Kultury Zagłębia i jest skierowane jest do młodzieży (od 15. roku życia) i dorosłych. Bilet kosztuje 25 zł.

Pałac Kultury Zagłębia

Może Cię zainteresować:

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jak Warszawa, też ma własny Pałac Kultury. W Dąbrowie Górniczej. To słynny PKZ

Autor: Grzegorz Lisiecki

03/09/2022