Nocna ewakuacja bloku w Zawierciu. Ulatniał się gaz!

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Piłsudskiego w Zawierciu. W mieszkaniu na 4 piętrze ulatniał się gaz. Strażacy ewakuowali 9 osób. Jedna osoba została poszkodowana.

Fire brigade g7f0981806 1920

Do bardzo groźnej sytuacji doszło we wtorek, 1 lutego wieczorem w jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Piłsudskiego w Zawierciu. Strażacy o godz. 22:38 dostali zgłoszenie o tym, że w mieszkaniu na 4 piętrze czteropiętrowego budynku z powodu awarii gazowego podgrzewacza wody ulatniał się gaz.

- Pomiary urządzeń wykazały 115 ppm. Ewakuowano 9 osób. 1 osoba została poszkodowana. PSP działania zakończyła o godz. 22:53 - czytamy w porannym raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Strażacy przypominają, że podczas sezonu grzewczego należy zwracać szczególną uwagę na to czy nasze piece i podgrzewacze do wody nie są wadliwe i czy nie powodują wycieku tlenku węgla.

- Jeśli mamy w domu podgrzewacz do wody starego typu, zalecane jest zamontowanie w łazience czujnika czadu - apelują strażacy.

W przypadku nocnej sytuacji w Zawierciu na szczęście skończyło się głównie na strachu. Jednak od początku tegorocznego sezonu grzewczego "cichy zabójca" zabrał już na tamten świat kilkanaście ofiar tylko w Zagłębiu oraz na Śląsku.

czytaj więcej:

Plantacja marihuany

Policjanci z Dąbrowy zlikwidowali domową plantację marihuany

Policja

Oferował policjantom łapówkę: butelkę wódki, albo „na wódkę”

Zatrzymani

Mundurowi zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn z Dąbrowy

Śmiertelny wypadek a1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 w Dobieszowicach

Sosnowiec pożar

Ogromny pożar w Sosnowcu. W akcji blisko 100 strażaków

Policja2222 jpg

„Zaparkował” na rondzie. Miał 2,5 promila...

Policyjny pościg

Policyjny pościg ulicami Sosnowca. Padły strzały!