Nocna ewakuacja bloku w Zawierciu. Ulatniał się gaz!

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Piłsudskiego w Zawierciu. W mieszkaniu na 4 piętrze ulatniał się gaz. Strażacy ewakuowali 9 osób. Jedna osoba została poszkodowana.

Fire brigade g7f0981806 1920

Do bardzo groźnej sytuacji doszło we wtorek, 1 lutego wieczorem w jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Piłsudskiego w Zawierciu. Strażacy o godz. 22:38 dostali zgłoszenie o tym, że w mieszkaniu na 4 piętrze czteropiętrowego budynku z powodu awarii gazowego podgrzewacza wody ulatniał się gaz.

- Pomiary urządzeń wykazały 115 ppm. Ewakuowano 9 osób. 1 osoba została poszkodowana. PSP działania zakończyła o godz. 22:53 - czytamy w porannym raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Strażacy przypominają, że podczas sezonu grzewczego należy zwracać szczególną uwagę na to czy nasze piece i podgrzewacze do wody nie są wadliwe i czy nie powodują wycieku tlenku węgla.

- Jeśli mamy w domu podgrzewacz do wody starego typu, zalecane jest zamontowanie w łazience czujnika czadu - apelują strażacy.

W przypadku nocnej sytuacji w Zawierciu na szczęście skończyło się głównie na strachu. Jednak od początku tegorocznego sezonu grzewczego "cichy zabójca" zabrał już na tamten świat kilkanaście ofiar tylko w Zagłębiu oraz na Śląsku.