Nie żyje Zygmunt Górski, były prezydent Dąbrowy Górniczej. Miał 78 lat

21 października br. zmarł Zygmunt Górski. Pełnił funkcję prezydenta Dąbrowy Górniczej w latach 1984-1988. Był także wiceprezydentem miasta oraz zastępcą naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Jego pogrzeb odbędzie się 26 października o godzinie 14 w Bazylice NSPJ w Dąbrowie Górniczej.

Pixabay
Zmarł Zygmunt Górski

Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej poinformował o śmierci byłego prezydenta miasta - Zygmunta Górskiego. Dąbrowianin był włodarzem miasta w latach 1984-1988, a wiceprezydentem w latach: 1981-1983 oraz 2003-2005. Pracował również na stanowisku zastępcy naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz dyrektora Domu Kultury w Ząbkowicach.

Zygmunt Górski. UM Dąbrowa Górnicza

Był człowiekiem o wielkim sercu, nie tylko w swojej pracy na rzecz miasta czy regionu, ale i w stosunku do ludzi – wspominają zmarłego w dąbrowskim magistracie. – Z wielką empatią i kulturą odnosił się do współpracowników i mieszkańców, do wszystkich z którymi miał kontakt, niezależnie od ich poglądów czy przynależności partyjnej.

Pogrzeb Zygmunta Górskiego odbędzie się w środę, 26 października br., w Bazylice NSPJ w Dąbrowie Górniczej – Strzemieszycach Wielkich o godzinie 14.

Były prezydent Dąbrowy Górniczej spocznie na cmentarzu przy ul. Mireckiego w Sosnowcu.