Nie żyje Krzysztof Bernaś. Wiceprezes RKS Dąbrowa Górnicza miał 50 lat. „Trudno się pogodzić z informacją, że od nas odszedł”

Nie żyje Krzysztof Bernaś, wiceprezes RKS Dąbrowa Górnicza. Miał 50 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek, 28 lipca.

Fot. FB/ RKS Dąbrowa Górnicza
Krzysztof Bernaś

Krzysztof Bernaś był niezwykle popularną osobą nie tylko w środowisku piłkarskim. Do RKS trafił w wieku 10 lat i klub z Dąbrowy Górniczej reprezentował przez całą swoją piłkarską karierę. Przez wiele lat był kapitanem RKS. Kiedy skończył grać w piłkę zaczął działać w klubie – został wiceprezesem. We wtorek, na swoim profilu w mediach społecznościowych, dąbrowski klub zamieścił smutną informację: „Krzysztof Bernaś (1973-2023). Żegnaj Przyjacielu! Dzięki za wszystko i do zobaczenia kiedyś!”. Przyczyny śmierci wiceprezesa RKS nie podano.

Trudno się pogodzić z informacją, że od nas odszedł. Wyrazy współczucia dla rodziny i całej społeczności RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza – napisał w mediach społecznościowych Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. – Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Krzysztof Bernaś wiceprezes RKS Dabrowa Górnicza. Przed laty graliśmy razem w barwach RKS-u. Jeszcze trzy tygodnie temu wspólnie świętowaliśmy 98. rocznicę powstania dąbrowskiego klubu. Rodzinie i bliskim składam wyrazy współczucia – przekazał z kolei Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Pożegnanie Krzysztofa Bernasia odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. – Pogrzeb naszego Przyjaciela Krzyśka Bernasia w piątek o godz. 14 w kościele św. Antoniego na Górce Gołonoskiej – poinformował klub.