Nie będzie zawieszenia dwóch oddziałów w Zagłębiowskim Centrum Onkologii

Lekarze pracujący na oddziale neurologii i oddziale udarowym Zagłębiowskiego Centrum Onkologii zaczęli składać masowe wypowiedzenia. Decyzja była podyktowana brakiem zmian w kwestiach wynagrodzenia specjalistów.

Facebook ZCO
Zco

Z jednej strony ustawowe podwyżki dla pracowników służby zdrowia, z drugiej problemy finansowe, z którymi borykają się placówki medyczne. Specjaliści ze szpitala w Dąbrowie Górniczej, pracujący na oddziale neurologii i oddziale udarowym stanęli przed trudną decyzją. Kilka dni temu, wszyscy złożyli wypowiedzenia. Zgodnie z zawartymi umowami ich długość to 30 dni. W efekcie dalsze funkcjonowanie wymienionych oddziałów bez ich obecności - było zagrożone.

W odpowiedzi na widmo zawieszenia oddziałów, dyrekcja szpitala zorganizowała spotkanie z lekarzami. Głównym tematem rozmów były oczywiście podwyżki. Po zakończeniu negocjacji, personel zdecydował się wycofać wypowiedzenia. Jeśli chodzi o wysokość wypłat, ma być ona zależna od kondycji finansowej szpitala. Zapowiedziano 3-miesięczyn okres negocjacyjny.

Działalność oddziałów miała zostać zawieszona od początku września do marca 2023 roku. Wycofanie się z tej decyzji potwierdza komunikat opublikowany przez placówkę.

Odnosząc się do informacji nt. oddziału neurologicznego i udarowego, która pojawiła się na jednym z facebookowych profili miejskich uprzejmie informujemy, że działanie oddziałów jest niezagrożone. Potwierdza to dzisiejsze spotkanie Dyrekcji szpitala z kadrą oddziałów.

czytaj więcej:

Badanie PET w Zagłębiowskim Centrum Onkologii

Samorządowcy zaapelowali do premiera w sprawie badania PET

Posiedzenie Senatu w Dąbrowie Górniczej

Prof. Tomasz Grodzki o konkursie na badanie PET w ZCO

ZCO odwołuje się od decyzji NFZ

Spór Zagłębiowskiego Centrum Onkologii z NFZ

Zagłębiowskie Centrum Onkologii

ZCO nie otrzyma refundacji NFZ na badanie PET

Pani Tetiana z grupą lekarzy ZCO w Dąbrowie Górniczej

Do ZCO po ucieczce z Ukrainy dotarła pani Tetiana

Operacja total femur

Przełom w Zagłębiowskim Centrum Onkologii

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse