Napadł na placówkę bankową i sklep. Pracowników sterroryzował przedmiotem przypominającym broń, w sklepie zrabował pieniądze

Sosnowieccy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który dokonał dwóch napadów z użyciem przedmiotu przypominającego broń. Najpierw przeprowadził nieudaną próbę sterroryzowania pracowników placówki bankowej w dzielnicy Pogoń, potem napadł na obsługę sklepu spożywczego przy ul. Długosza, skąd uciekł ze zrabowanymi pieniędzmi.

Policja Sosnowiec
Sosnowieccy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę

W środę, 26 stycznia, po południu, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu otrzymali informację, że na Pogoni zasłonięty maseczką mężczyzna usiłował dokonać napadu na placówkę bankową – sterroryzował przy tym pracowników przedmiotem przypominającym broń. Na szczęście stanowcza reakcja pracownika ochrony sprawiła, że sprawca uciekł z niczym.

Niedługo potem doszło jednak do kolejnego napadu, tym razem w sklepie spożywczym przy ul. Długosza. Mężczyzna w taki sam sposób jak w banku sterroryzował obsługę sklepu, po czym uciekł ze zrabowanymi pieniędzmi.

Policjanci, po informacji o napadach, rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Jeszcze wieczorem tego samego dnia zatrzymali sprawcę – okazał się nim 47-letni mieszkaniec Sosnowca. Śledczy gromadzą materiał dowodowy, który umożliwi postawienie mężczyźnie zarzutów. 47-latkowi grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

czytaj więcej:

Będzin spalona ciężarówka

Spłonęła ciężarówka na trasie S1 w Mierzęcicach

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem amfetaminy

40-latek miał w mieszkaniu niemal pół kilograma amfetaminy

Policja zatrzymała włamywacza

Włamywał się do kościołów i sklepików parafialnych

Policja

Akcja „Bezpieczny pieszy”: 12 mandatów jednego dnia

Policjanci z komisariatu w Wojkowicach zatrzymali 33-letniego mężczyznę

Kradł sprzęt RTV i elektronarzędzia. Usłyszał 6 zarzutów

Zaginiony mężczyzna

Zaginął mieszkaniec Zawiercia. Policja prosi o pomoc

Policja Sosnowiec

Sprytny kierowca chciał przekupić policjantów