Najmłodsi mają szansę poznać historię miasta. Warsztaty edukacyjne podczas wystawy „O Sosnowcu słów kilka"

W ramach wystawy „O Sosnowcu słów kilka" w Galerii Sztuki Zamek Sielecki z okazji 120 urodzin miasta zorganizowane zostaną warsztaty edukacyjne dla dzieci.

Galeria Sztuki Zamek Sielecki
„O Sosnowcu słów kilka" wystawa w Zamku Sieleckim

Wystawa w Galerii Sztuki Zamek Sielecki „O Sosnowcu słów kilka" dedykowana jest najmłodszym. Dzięki niej dowiedzieć się można jak powstawało miasto. Przedstawiony został dynamizm rozwoju Sosnowca oraz najważniejsze zagadnienia związane z jego funkcjonowaniem.

Edukacja przez gry i zabawy

Wystawa ukazująca wyjątkowe, atrakcyjne miejsca oraz zabytki opisujące historię terenów miasta i ich niepowtarzalne oblicze powstała w oparciu o o zdjęcia Damiana Sodo. Na ekspozycji znajdują się również zdjęcia z zasobów Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, Artura Ptasińskiego oraz archiwum SCS-ZS. Kuratorką wystawy jest Monika Kempara, a jej aranżację przygotowały Ada Pionka oraz Ewa Warchulińska-Dąbek

Warsztaty edukacyjne w ramach wystawy kierowane do dzieci w wieku od 5 do 9 lat odbędą się 8 maja (niedziela). W programie znajdzie się oprowadzenie po wystawie oraz edukacyjne gry i zabawy. Zajęcia poprowadzi kuratorka wystawy. Koszt udziału jest w cenie biletu na wystawę (4 zł). Obowiązują zapisy, których można dokonać drogą mailową pod adresem: rezerwacje@zameksielecki.pl.