Sosnowiecki Rower Miejski. Długi sezon podsumowany: 300 rowerów, 23 stacje, niemal 50 tysięcy wypożyczeń

Sosnowiec zakończył najdłuższy sezon Roweru Miejskiego. Użytkownicy rowerów dokonali ponad 49 tysięcy wypożyczeń. Kolejny sezon rozpocznie się w kwietniu 2022 roku.

UM Sosnowiec
SRM 2

W Sosnowcu zakończył się najdłuższy sezon Roweru Miejskiego. Trwał on od kwietnia do końca listopada. Do dyspozycji mieszkańców było blisko 300 rowerów, rozmieszczonych na 23 stacjach. Skorzystać można było nie tylko z tradycyjnych rowerów, ale także z wyposażonych w fotelik do przewożenia dzieci, mniejszych rowerów dla dzieci, rowerów typu cargo, trójkołowców dla osób z niepełnosprawnościami oraz tandemów.

Na stacji Stawiki najwięcej wypożyczeń

Od momentu powstania Rowerów w Sosnowcu, największą popularnością cieszy się stacja Stawiki. Dokonano tam 4836 wypożyczeń w sezonie.

Co ciekawe, w miesiącach wakacyjnych Stawiki przegrywały ze stacją przy Parku Kuronia w Kazimierzu Górniczym (3343). Tam właśnie mieszkańcy najczęściej korzystali z rowerów dziecięcych – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowym UM w Sosnowcu.

Korzystanie z Roweru wiąże się z koniecznością wcześniejszej rejestracji. Pierwsze pół godziny było bezpłatne. Za pierwszą godzinę opłata wynosiła 1 zł. Druga kosztowała 3 zł, zaś czwarta i każda kolejna 4 zł. Maksymalnie rower można było wypożyczyć na 12 godzin. Najczęściej wypożyczano rowery na okres bezpłatnych 30 minut.

Tegoroczny sezon Sosnowieckiego Roweru Miejskiego zakończył się 49302 tysiącami wypożyczeń. Najczęściej użytkownicy korzystali z jednośladów w maju i czerwcu.

Kolejny sezon już w kwietniu

Kolejny sezon Rowerów Miejskich w Sosnowcu rozpocznie się 1 kwietnia 2022 roku.

Na pewno będziemy mieli przynajmniej jedną nową stację w Milowicach. Ponadto do systemu powróci stacja przy dworcu głównym PKP, która ze względu na przebudowę placu, od lipca była wyłączona z systemu. Być może uda nam się uruchomić kolejną stację, tym razem we współpracy z prywatną firmą – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.