Nad Rakówką w Dąbrowie Górniczej powstał nowy mostek. Już w poniedziałek zostanie otwarty

Nowy most nad Rakówką w Dąbrowie Górniczej zostanie otwarty. Stara konstrukcja została rozebrana ze względu na szkodzenia dźwigarów.

UM Dąbrowa Górnicza
Mostek nad Rakówką otwarty

W nieco ponad trzy miesiące nad Rakówką w Dąbrowie Górniczej powstał nowy mostek, który zastąpił starą, zniszczoną już konstrukcję. Już od poniedziałku (1 sierpnia) mostek zostanie otwarty dla ruchu. Zapewni on wygodne przejście pieszym oraz przejazd rowerzystom i kierowcom.

Ograniczenia starego mostku

Stara konstrukcja pochodziła z końca lat 70. XX wieku. Z czasem uszkodzone zostały dźwigary i tym samym miała ograniczoną nośność do 12 t. Dodatkowo, w celu zmniejszenia obciążeń, ograniczono również szerokość jej jezdni. Nowy mostek zlikwiduje utrudnienia.

Po jednej stronie mostku powstał chodnik o szerokości 2,2 m, a po drugiej ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m. Powstała jezdnia ma szerokość 7,5 m.

Na trasę wracają autobusy

Wraz z otwarciem nowego mostku od 1 sierpnia autobusy linii numer 84, 984 i 903N wracają na trasę ulicami Składową i Puszkina. Do ich obsługi włączone zostaną więc przystanki Strzemieszyce Cegielnia i Strzemieszyce Strem. Poza obsługą linii 84 i 984 pozostanie przystanek Strzemieszyce Stacja Paliw.

Na razie na moście została ułożona jedynie pierwsza warstwa nawierzchni. Położenie warstwy ścieralnej planowane jest w późniejszym terminie, wraz z jej układaniem na ul. Strzemieszyckiej, gdzie trwa budowa kanalizacji – wyjaśnia Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów.

czytaj więcej:

Wydłuża się termin budowy mostku nad Rakówką

Opóźnienia na budowie mostka nad Rakówką

Przebudowa ul Sobieskiego w Dąbrowie Górniczej

Utrudnienia na ul. Sobieskiego

Szkolna i Kondratowicza stały się ulicami jednokierunkowymi w Dąbrowie Górniczej

Ulice Szkolna i Kondratowicza stały się jednokierunkowymi

Szansa dla dworca kolejowego w Ząbkowicach

Miasto chce wynająć dworzec w Ząbkowicach

Tężnia solankowa w Dąbrowie Górniczej

Tężnia solankowa w Strzemieszycach Wielkich

Dąbrowa Górnicza rezygnuje z inwestycji

Skutki inflacji widoczne w Dąbrowie Górniczej

Utrudnienia na al. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej

Utrudnienia w ruchu na al. Piłsudskiego, powstanie rondo