Na Tylnej, Wysokiej, Kordonowej w Sosnowcu wymianie ulegnie kanalizacja. Sosnowieckie Wodociągi przeprowadzą jeszcze kilka remontów

W Sosnowcu trwają wiosenne prace Sosnowieckich Wodociągów. Inwestycje warte ponad 1,7 mln zł mają się zakończyć się w lipcu. W kilku miejscach wymieniona zostanie kanalizacja.

UM Sosnowiec
Przebudowy kanalizacji w Sosnowcu

Długo wyczekiwany remont ulicy Na Mazurkach, przy której w ostatnim czasie powstało wiele domów, rozpocznie się jeszcze w maju. Zbudowana zostanie kanalizacja sanitarna wraz przyłączami do budynków, która ma poprawić sytuację mieszkańców. Dotychczasowa droga gruntowa zostanie utwardzona przy pomocy płyt. Inwestycja ma się zakończyć z początkiem wakacji, jej koszt to ok. 300 tys. zł.

Kanalizacja sanitarna w rejonie ul. Tylnej ma być gotowa już w czerwcu. Inwestycja warta ok. 230 tys. zł odbywa się na prawie dwustumetrowym odcinku. Część ulicy Tylnej nie jest do końca zbudowana. W tej sytuacji Sosnowieckie Wodociągi zbudują sięgacze, które w przyszłości umożliwią przyłączenie nowych budynków do kanalizacji.

Wiosenno-wakacyjne prace wodociągowe

Przebudowa kanalizacji spławnej obejmie ulicę Wysoką i Kordonową. Sieć zostanie wymieniona na odcinku prawie 300 metrów. W trakcie prac wartych 700 tys. zł wymienione zostaną również przyłącza kanalizacji prowadzące do budynków oraz wypusty deszczowe z przykanalikami. Powstaną również studzienki kanalizacyjne z klapą burzową. Remont pod powierzchnią dopełnione zostaną nową nawierzchnią. Wykonawca ma ukończyć zadanie do końca lipca 2022 roku.

Sieć wodociągowa jest wymieniana od kilku tygodni na odcinku od skrzyżowania z ulicą 1 Maja do ulicy Warneńczyka i Witosa. Inwestycja ma na celu poprawić jakość dostarczanej wody. Po zakończeniu położony zostanie nowy chodnik. Remont ma się zakończyć jeszcze w czerwcu.

czytaj więcej:

Ulica Kukułek

Mimo problemów przebudowa ulicy Kukułek została dokończona

Przebudowa Ostrogórskiej i Skłodowskiej Curie

Przebudowa Ostrogórskiej. Droga zostanie wyłączona z ruchu

Nowe osiedle przy ulicy Naftowej

W Sosnowcu budują nowe osiedle. To 300 nowych mieszkań

Stadion MOSiR przy alei Mireckiego

Stadion przy alei Mireckiego do remontu. Za niemal 10 mln zł

Zagłębiowski Park Sportowy

Coraz bliżej otwarcia Zagłębiowskiego Parku Sportowego

Glorieta sosnowiec

Remont gloriety w Parku Dietla idzie do przodu

Ulica Ostrogórska w Sosnowcu

Utrudnienia na ulicy Ostrogórskiej