Na stanowisku burmistrza Czeladzi Zbigniewa Szaleńca na jeden dzień zastąpił Jewhen Kulheiko

Jewhen Kulheiko zastąpił w piątek (8 lipca) Zbigniewa Szaleńca na stanowisku burmistrza miasta. Jego kadencja potrwa jeden dzień w ramach licytacji podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

UM Czeladź
Nowy burmistrz Czeladzi na jedn dzień

Jewhen Kulheiko pochodzi z Dniepropietrowska na Ukrainie. W Czeladzi mieszka od 3 lat. W tegorocznym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytował jednodniowego objęcia stanowiska burmistrza Czeladzi na jeden dzień. Tym samym przekazał na rzecz WOŚP dużą sumę pieniędzy.

Pierwszy raz w historii miasta stanowisko burmistrza objął obcokrajowiec. Cieszę się z tego powodu ponieważ Ukraina pomimo wszystkich problemów związanych z trwającą wojną, stoi obecnie przed ogromną szansą jaką jest możliwość przystąpienia do struktur Unii Europejskiej. Polacy w przeszłości otrzymali wiele wskazówek od swoich zachodnich partnerów co do efektywnego zarządzania. Myślę, że teraz nadszedł czas, abyśmy udzielili podobnego wsparcia naszym wschodnim sąsiadom - powiedział burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Nowy burmistrz w piątek (8 lipca) odwiedzi miejskie inwestycje, weźmie udział w spotkaniu kierownictwa miasta, a także pozna tajniki zarządzania nowoczesnym miastem.