Na prośbę mieszkańców w Dąbrowie Górniczej ul. Szkolna i Kondratowicza stały się jednokierunkowe

Na wniosek mieszkańców ul. Szkolna i Kondratowicza w Dąbrowie Górniczej stały się jednokierunkowe. Takie działanie ma uspokoić ruch i uporządkować sposób parkowania.

UM Dąbrowa Górnicza
Szkolna i Kondratowicza stały się ulicami jednokierunkowymi w Dąbrowie Górniczej

Na prośbę mieszkańców Dąbrowy Górniczej ul. Szkolną można jechać już tylko w jednym kierunku, czyli od ul. Dębowej do Legionów Polskich. Jeden kierunek – od Legionów Polskich do Dębowej – obowiązuje już także na ul. Kondratowicza.

Mieszkańcami Kondratowicza argumentowali, że ich ulica – traktowana jako alternatywa dla Jaworowej w drodze z Makro w kierunku centrum Dąbrowy Górniczej – stała się bardzo ruchliwa. W relacjach wspominali, że w wielu przypadkach „o włos nie doszło do tragedii” – przypomina radny Kamil Dybich, który uczestniczył w zeszłorocznych konsultacjach z mieszkańcami na temat nowej organizacji ruchu.

Problem z parkowaniem będzie rozwiązany

Na danych ulicach ma zostać również uporządkowany sposób parkowania. Wyznaczonych zostanie około 85 miejsc postojowych. Ich malowanie już się rozpoczęło. Projekt nowej organizacji ruchu przewiduje także montaż słupków przeszkodowych U5b. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zmiany zostaną wprowadzone do 24 czerwca

Nowa organizacja ruchu przyczyni się do ograniczenia prędkości, a w konsekwencji do uspokojenie ruchu i poprawy bezpieczeństwa – podkreśla Arkadiusz Grządziel.