Na dworcu w Dąbrowie Górniczej zawisły zegary. To nie koniec remontu, wykonawców czeka jeszcze mnóstwo pracy

Na drugim peronie dworca kolejowego w Dąbrowie Górniczej zawisły trzy zegary. To jeszcze nie koniec remontu. Przed wykonawcami mnóstwo pracy, a koniec modernizacji planuje się na marzec 2023 roku.

Przebudowa peronu drugiego na stacji kolejowej w Dąbrowie Górniczej dobiega końca. Powieszone zostały trzy zegary. Przy wyjściu z przejścia podziemnego widoczna jest już stalowa konstrukcja, na której zamontowane będzie powściągliwe zadaszenie schodów.

Nie zabraknie oświetlenia i informacji dla pasażerów

Trwa montaż opierzenia pod peronową wiatą, a także okablowania pod urządzenia Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, a także oświetlenia. Kolejnym etapem będzie zamontowanie głośników, wyświetlaczy i systemu kamer.

Ostatnim etapem będzie montaż dwóch wiatrołapów pod wiatą, które zapewnią pasażerom ochronę przed wiatrem. Później peron drugi zostanie zgłoszony do odbioru technicznego, ma stać się to już w marcu.

Na remont pierwszego peronu jeszcze poczekamy

Remont peronu pierwszego odbędzie się nieco później. Prace nad nim zostały przekazane firmie Berger Bau, która zajmie się także przebudową zabytkowego dworca.

Zakończenie remontu dworca planuje się na marzec 2023 roku. Modernizacja jest wspólną inwestycją dąbrowskich spółek Nowak-Mosty i Complex Dąbrowa Górnicza. Prace zostały dofinansowane 56,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego i 26 mln zł z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.