Na dawnym parkingu przy „Ślimaku” utworzono łąkę kwietną. Pojawił się tam także domek dla owadów

Miejski Zarząd Usług Komunalnych zakończył prace na terenie po dawnym parkingu. Pod „Ślimakiem” zasadzono kilkanaście gatunków roślin, dzięki czemu powstała tam łąka kwietna. Ponadto stanęła tam także budka dla owadów oraz pasieka.

Prace przy łące kwietnej rozpoczęły się jesienią 2022 roku. Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu usunął betonowe elementy i wymienił podłoże, przywożąc nową ziemię. Pod koniec czerwca zakończyły się prace na terenie po dawnym prywatnym parkingu pod „Ślimakiem”, który przejął Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Sosnowcu. Oprócz zasadzonych kilku gatunków kwiatów, pracownicy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych nasadzili tam około 20 drzew. Na początku lipca mieszkańcy miasta mogli podziwiać efekt końcowy.

– „Super! Zdecydowanie należy odbetonować miasto i zadbać o więcej kwiatów i zieleni nie tylko w centrum”, „Łąk kwiatowych powinno być zdecydowanie więcej, pięknie wyglądają”, „Pięknie. Jestem z Was dumna” – komentują w mediach społecznościowych efekt końcowy sosnowiczanie.

Sama łąka ma prawie 4 tysiące metrów kwadratowych powierzchni i znajduje się na niej mieszanka wielu kwiatów. Ponadto na nowo zagospodarowanym terenie stanęły także domek dla owadów oraz pasieka dla pszczół. – Choć jeszcze nie jest w pełni ukwiecona, to już pięknie pachnie, a ruch tu jak w ulu – komentuje MZUK Sosnowiec.

Jest to kolejna łąka kwietna w mieście. Do tej pory powstały one już na na 11 Listopada, Wawelu, Orlej i Baczyńskiego. W planach urzędu miejskiego jest utworzenie łąki m.in. na 1 Maja.

  Balaton metamorfoza

  Może Cię zainteresować:

  Sosnowiecki Balaton jeszcze w tym roku przejdzie metamorfozę. Zrealizowane zostaną także inne projekty z budżetu obywatelskiego

  Autor: Redakcja

  28/07/2023

  Nowy mural minizoo Sosnowiec

  Może Cię zainteresować:

  Nowa atrakcja w sosnowieckim minizoo. Na ścianie jednego z wyremontowanych wybiegów powstał ciekawy mural

  Autor: Redakcja

  31/07/2023