Muzyka na żywo, śniadanie na trawie i wiele innych atrakcji w ostatni weekend maja w Dąbrowie Górniczej

W ostatni weekend maja w Dąbrowie Górniczej odbędą się liczne, pasjonujące koncerty. Rozbrzmi muzyka przeróżnych gatunków. Na uczestników czeka jeszcze wiele innych atrakcji.

UM Dąbrowa Górnicza
Koncertowy weekend w Dąbrowie Góniczej

W Dąbrowie Górniczej odbędzie się koncertowy weekend od 27 do 29 maja. Wydarzenia zaplanowano w Fabryce Pełnej Życia, na scenie przy Pogorii III oraz w Parku Zielona. Oprócz koncertów w ostatni weekend majowy w mieście w Fabryce Pełnej życia będzie można zjeść śniadanie na trawie. Do popołudnia przy dźwiękach muzyki na żywo będzie można spróbować przysmaków przygotowanych w fabrycznej Strefie Smaków i wziąć udział w warsztatach edukacyjnych i rekreacyjnych przygotowanych przez Pałac Kultury Zagłębia (na Placu Wolności) i bawialnię Bohomaz (w FPŻ). Zostanie otwarty punkt widokowy, z którego obserwować można poprzemysłowe wnętrza dawnych zakładów produkcji obrabiarek w Dąbrowie Górniczej.

Piątek weekendu początek

Koncertowy weekend rozpocznie się w piątek 27 maja w Fabryce Pełnej Życia. O godzinie 18:00 wystąpi Psycho G i PP107F. Psycho G jest założycielem Popro100flow. Artysta tworzy muzykę w klimacie psycho rap / horrorcor’e. W 2010 roku wspólnie ze składem PP100F nakładem Profitto Group wydana została EP Popro100flow.

O godzinie 19 na scenie pojawią się Kłask i Szah. Obydwoje twórcy oscylują wokół rapu i pochodzą z Będzina. Dobrze wszystkim znany artysta z Dąbrowy Górniczej - Bas Tajpan wystąpi o godzinie 20:00. Jest wokalistą i autorem tekstów, wykonawcą muzyki z pogranicza reggae, hip-hopu i raggamuffin.

O 21:15 zaprezentuje się znany ze współpracy z zespołem OIO, Taco Hemingwayem, Miłym ATZ, Ochmanem czy Ten Typ Mesem. Zwycięzca zeszłorocznej nagrody dla najlepszego producenta w Popkillerach - Dj Atutowy.

Kolejny dzień pełen wrażeń

Od godziny 9:00 do 12:00 wspólnie z lokalnymi gastronomami działającymi na co dzień w Strefie Smaku, Fabryka Pełna Życia przygotowuje śniadanie na trawie. W tym czasie będzie można również wziąć udział w warsztatach edukacyjnych i rekreacyjnych. O godzinie 10:00 nastąpi otwarcie punktu widokowego FPŻ. To pierwszy w Polsce taki obiekt, z którego nie obserwuje się przestrzeni wokół, ale piękne poprzemysłowe wnętrza dawnych zakładów produkcji obrabiarek w Dąbrowie Górniczej.

Na wieczór zaplanowano Dj set MC Jacob A, Miqro i KOMX na Małej Scenie Fabryki. Muzyka rozbrzmiewać będzie aż do północy.

W sobotę koncerty odbędą się na Pogorii III. O godzinie 16:00 zagrają ulubieni dąbrowscy muzycy, czyli Miejska Orkiestra Dęta. muzycy przygotowali repertuar znanych artystów muzyki rozrywkowej polskiej i zagranicznej. O 17:50 usłyszeć będzie można dąbrowską finalistkę V edycji The Voice Kids - Maję Cembrzyńską.

Wokalistka, multiinstrumentalistka oraz autorka tekstów pochodząca z Zagłębia wystąpi o godzinie 18:20. Gabi Foksa jest 24-krotną laureatką ogólnopolskich konkursów wokalnych. Po niej o 19:30 na scenie pojawi się zespół Funkylogic, który tworzy muzykę akustyczną, soul i funky.

Na Palcu Wolności w godzinach 15:00 - 18:00 na mieszkańców czekać będzie miasteczko warsztatowe. W przestrzeni dla rodzin dzieci i rodzice będą mogli przenieść się w magiczny świat warsztatów artystycznych. Nie zabraknie świecących slimów, żelatynowych grafik oraz czarodziejskich wełnianych obrazów.

Ostatni dzień majowego weekendu

W niedzielę w Parku Hallera zorganizowany zostanie Bieg Skrzata skierowany do dzieci poniżej 13 roku życia. Dzieci przebiegną dystans od 200 do 600 metrów zahaczając o wiele atrakcji. Zapisy na bieg rozpoczną się o 9:00, a start o 10:00.

Od godziny 10:00 do 11:00 w Fabryce Pełnej Życia zorganizowane zostaną zajęcia jogi, jak w każdą niedzielę na fabrycznej łące. Od godziny 19:00 Wspólnie z zespołem Dombrova Piano Duo Fabryka Pełna Życia otworzy cykl koncertów muzyki klasycznej, które odbywać się będą w strefie letniej FPŻ.

Tego dnia koncerty odbywać się będą w Parku Zielona od godziny 16:45, gdy na scenie pojawi się zespół muzyczny ECHOTOWN akompaniujący artystom. Na koncercie Piosenki Niewidomych i Słabowidzących „Dotyk Dźwięku” gościem specjalnym będzie ukraińska grupa wokalna z Charkowa.

O godzinie 18:30 wystąpi trójka młodych artystów, Paula Kinaszewska, Bartłomiej Woźniak i Mateusz Wachowiak, którzy prowadzą instrumentalno-wokalny flirt pełen pasji, improwizacji i zaskakujących pomysłów. Ich koncert poprzedzą warsztaty tańca tradycyjnego.

Koncertowy weekend zakończy występ siedmioosobowej grupy hulaszczo-muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem - Bubliczki. W swojej muzyce mieszają bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę, śpiewając po kaszubsku i polsku.