Zespół MØW wystąpi w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Grupa zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty

Zespół MØW w towarzystwie Basi Derlak wystąpi 25 lutego w Pałacu Kultury Zagłębia ramach cyklu Piwnica. Bilety na wydarzenie są już dostępne na stronie PKZ.

FB/ MØW
Zespół MØW zagra w Pałacu Kultury Zagłębia

Koncert z cyklu Piwnica zespołu MØW wraz z Basią Derlak odbędzie się 25 lutego o godzinie 19:30 w Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Bilety są już dostępne na stronie PKZ, a ich koszt to 20zł. Zespół podczas koncertu zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty „W jednym pokoju”.

Na pograniczu popu i jazzu

Zespół MØW to grupa młodych muzyków, którzy tworzą muzykę z pogranicza popu i jazzu. Ważnym elementem ich twórczości jest bogata warstwa tekstowa i najwyższej klasy wykonanie muzyczne. Wokalistką zespołu jest Ania Bratek – laureatka koncertu Debiuty w Opolu. Na pianinie gra Aga Derlak, która została nagrodzona Fryderykiem. Mateusz Szewczyk jest z kolei znakomitym basistą związanym z zespołem Early Birds. Perkusistą jest natomiast laureat B-Jazz International Contest, nominowany do Fryderyka Adam Wajdzik. Wraz z zespołem gościnnie wystąpi Basia Derlak, wokalistka zespołu Chłopcy Kontra Basia.

Drugi album

„W jednym pokoju” to najnowszy album zespołu, który ukazał się w 2021 roku. Był to drugi krążek MØW po „Historie zebrane”. Producentem albumu jest Tomasz „Harry” Waldowski, który pracował z takimi artystami jak Skubas, Lemon czy Renata Przemyk.