Mostek na ul. Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej od 11 kwietnia będzie wyłączony z ruchu

Od poniedziałku (11 kwietnia) przejazd przez mostek przy przejeździe kolejowym na ul. Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej zostanie zamknięty. Tydzień później mostek ma być rozebrany.

UM Dąbrowa Górnicza
Mostek na ul. Strzemieszyckiej

Niewielki most przy przejeździe kolejowym na ul. Strzemieszyckiej powstał w latach 70. XX wieku. Skraje dźwigary konstrukcji zostały uszkodzone, prze co nośność obiektu zmniejszyła się do 12 t. Obok mostku znajdują się dwie kładki dla pieszych. Również przeznaczone są do rozbiórki. Po zamknięciu mostu pieszy będą mogli z nich korzystać jeszcze przez jakiś czas. W przyszłości powstać ma nowy most.

Na 11 kwietnia zaplanowaliśmy zamknięcie przejazdu przez mostek nad Rakówką, a 11 kwietnia rozpocznie się jego rozbiórka. Zgodnie z umową, nowy most ma powstać do końca czerwca tego roku – zapowiada Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów.

Inwestycją „projektuj i zabuduj" zajmie się spółka MZUM.Pl. Jej koszt wynosi 2 mln zł.

Remont pod objazd

Objazd ul. Strzemieszyckiej będzie możliwy ulicami: Narutowicza, Orkana, Łuszczaka, Szałasowizna, Wiosenną, Rodzinną i Rudną. W związku z tą inwestycją i wyznaczenia tymczasowego rozwiązania od początku kwietnia trwa remont nawierzchni na ulicach Wiosennej i Rodzinnej.