Modernizacja ul. Naftowej w Sosnowcu jest już prawie na macie. Za kilka dni ruch powinien być przywrócony

Prace remontowe na ul. Naftowej w Sosnowcu dobiegają końca. Za kilka dni droga w obie strony znów ma być przejezdna.

Prace na ul. Naftowej w Sosnowcu rozpoczęły 4 maja. W pierwszej fazie remontu roboty objęły fragment od skrzyżowania z ulicą Akacjową (okolice przystanku autobusowego) do przejścia dla pieszych na wysokości piekarni. Zerwany został asfalt, a wymianie uległy studnie oraz podbudowa, a także poprawione zostało oświetlenie tej ulicy.

Utrudnienia na drodze

Ze względu na prace ulica jest zamknięta, a utrudnienia występują również w komunikacji miejskiej. Linia autobusowa nr 26 kursuje od Dęblińskie ulicami: Mierosławskiego, Kościelną i Jagiellońską do włączenia się na stałą trasę rozkładową na ulicy Ostrogórskiej. Do obsługi włączone zostały przystanki znajdujące się na trasie objazdowej: „Sosnowiec Jagiellońska Kościół” i „Sosnowiec Jagiellońska”.

Linia nr 55 kursuje od Dęblińskiej ulicami: Mierosławskiego, Kościelną, Jagiellońską i Naftową do przystanku „Sosnowiec Osiedle Naftowa Pętla”. Trasa powrotna do ulicy Teatralnej będzie przebiegała analogicznie. Do obsługi włączone zostały przystanki znajdujące się na trasie objazdowej „Jagiellońska Kościół”, „Jagiellońska” i „Radocha Naftowa”.

Na ulicy Mierosławskiego, w rejonie kładki dla pieszych, uruchomiono tymczasowy przystanek „Sosnowiec Mierosławskiego” przez obie linie.

Teraz modernizacja ul. Naftowej dobiega końca, Już za kilka dni przywrócony zostanie ruch w obie strony, o tym informować będziemy na bieżąco.