„Mocna więź” nominowana w plebiscycie „Książka Roku 2021”. Autorką czeladzianka Magdalena Majcher

Książka „Mocna więź” Magdaleny Majcher pochodzącej z Czeladzi została nominowana w plebiscycie „Książka Roku 2021” w kategorii literatura obyczajowa, romans.

fot. UM w Czeladzi
Magdalena Majcher

„Książka Roku” to największa tego typu inicjatywa w Polsce. W plebiscycie, organizowanym przez portal lubimyczytać.pl oraz Allegro, wybierane są najlepsze książki w danej kategorii, a kategorii dodajmy jest piętnaście. W tym roku wybranych zostało 145 tytułów.

– Wśród nich znajdują się publikacje z 60 wydawnictw, 57 z nominowanych książek napisali polscy autorzy, a 88 – zagranicznych czytamy w komunikacie.

Pozycja na pograniczu powieści obyczajowej i reportażu

Książka Magdaleny Majcher znalazła się wśród 10 najlepszych w kategorii literatura obyczajowa. Jej fabuła opiera się na autentycznych wydarzeniach; opowiada historię Anny Garskiej oraz Michaliny jej mamy. Historia opowiada o miłości, szczęściu, tęsknocie oraz bólu. Przypomnijmy mąż Anny Garskiej, były policjant, został skazany za zabójstwo żony. Proces poszlakowy trwał ponad dwa lata, a ciała kobiety nie odnaleziono.

To moja pierwsza nominacja w tak prestiżowym i dużym plebiscycie! Skłamałabym, gdybym napisała, że o tym nie marzyłam. (...) Moja „Mocna więź” została nominowana w plebiscycie Książka Roku 2021 pisze Magdalena Majcher.

Głosowanie na najlepszą książkę w kategorii literatura obyczajowa trwa do 28 lutego na stronie lubimyczytac.pl. Każdy czytelnik może oddać po jednym głosie w 15 kategoriach

Kim jest autorka książki?

Magdalena Majcher urodziła się w Czeladzi, a obecnie mieszka w Katowicach. W 2017 roku została laureatką Nagrody Burmistrza Miasta Czeladź „Pierścień Saturna”. Głównie pisze powieści obyczajowe z rozbudowanym tłem społecznym i historycznym. Swoją karierę pisarki rozpoczęła po urodzeniu drugiego dziecka. Zadebiutowała w 2016 roku.

Do tej pory wydała kilkanaście książek, w tym m.in. popularny cykl „Wszystkie pory uczuć” oraz wielopokoleniową „Sagę Nadmorską” (Wydawnictwo Pascal). W 2021 roku nakładem wydawnictwa W.A.B ukazała się „Mocna więź” a w 2022 roku powieść „Małe zbrodnie”.