Ministerstwo Zdrowia dziękuje za przyjęcie dawki przypominającej wysyłając SMS. Trzecią dawką zaszczepiło się już 7 mln osób

Już 7 milionów osób przyjęło dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19. Ministerstwo z tej okazji postanowiło wysłać specjalne SMS-y. Resort zwraca się także do osób, które mogą przyjąć dawkę przypominającą.

FB/ Ministerstwo Zdrowia
Minister zdrowia Adam Niedzielski

We wtorek, 11 stycznia resort zdrowia wysłał SMS-y do 7 mln osób, które przyjęły dawkę przypominającą. Ministerstwo w treści wiadomości nie tylko dziękuje, ale prosi, także o zachęcanie do szczepienia innych osób.

Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie COVID-19 chroni przed Omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia. Więcej: pacjent.gov.

Ministerstwo zachęca także do szczepień

Resort wysłał również SMS-y do osób, które mogą już przyjąć dawkę przypominającą, ale z niezależnych przyczyn jeszcze się na nią nie zarejestrowały. Wiadomość tekstowa została zaadresowana do 240 tys. osób, w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Omikron.

SMS-y przypominające o przyjęciu kolejnej dawki, będą wysyłane do każdej osoby, której będzie zbliżał się termin szczepienia przypominającego lub zaszczepionej kolejną dawką.

100 tysięcy zgonów na COVID-19

We wtorek, 11 listopada MZ poinformowało o 11 406 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, w tym 1069 na Śląsku. Z powodu COVID-19 zmarły 173 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 320 osób.

– Przekroczyliśmy barierę 100 tysięcy zgonów covidowych od początku pandemii – przekazał we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

W województwie śląskim do 11 stycznia br. zmarło 12 095 osób. Co w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców daje 266,8. Pierwszy zgon w regionie zgłoszono 25 marca 2020 roku. Natomiast najwięcej ofiar COVID-19 odnotowano 8 kwietnia 2021 roku.