Mieszkanka Będzina wjechała autem do Centrum Handlowego Auchan. Trenowała przed egzaminem

Do niecodziennego zdarzenia doszło na parkingu jednego z sosnowieckich centrów handlowych. 38-letnia mieszkanka Będzina manewrując na pustym parkingu uderzyła w znak drogowy, betonowy słupek i kosz oraz drzwi wejściowe do centrum. Sąd zdecyduje o wysokości grzywny.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 8. maja. 38-letnia kobieta próbując udoskonalić swoje umiejętności przed egzaminem na prawo jazdy, straciła panowanie nad pojazdem.

- Kobieta uderzyła w znak drogowy, betonowy słupek i kosz oraz drzwi wejściowe do centrum. Na szczęście ani jej, ani pasażerowi nic się nie stało - tłumaczy podkom. Sonia Kepper, oficer prasowa KMP w Sosnowcu.

Podwójna kara dla uczestników zdarzenia

Mężczyzna, który udostępnił samochód do "jazd próbnych" został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 300 złotych za dopuszczenie w strefie ruchu do prowadzenia pojazdu przez osobę nie posiadającą uprawnień do kierowania.

Do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie 38-letniej kobiety. Wysokość grzywny może wynieść nawet 30 tysięcy złotych. Dodatkowo na kobietę może zostać nałożony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.