Mieszkaniec Sosnowca ukrywał ponad 42 tysiące papierosów bez akcyzy. Grozi mu kara pozbawienia wolności

Policjanci z Sosnowca zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali sosnowiczanina, który ukrywał w mieszkaniach i samochodzie ponad 42 tysiące papierosów bez akcyzy. Mężczyźnie postawiono zarzut.

KMP w Sosnowcu
Papierosy bez akcyzy

Ponad 42 tysiące papierosów bez akcyzy przejęto w Sosnowcu

Do zdarzenia doszło w czwartek, 6 lipca. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który w zajmowanych przez siebie mieszkaniach, lokalu użytkowym oraz samochodzie przechowywał łącznie ponad 42 tysiące papierosów, które nie posiadały odpowiednich oznaczeń.

Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego przechowywania wyrobów tytoniowych objętych obowiązkiem oznaczenia znakami towarowymi akcyzy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności, kara grzywny lub obie kary łącznie.

- To już kolejne uderzenie w przestępczość akcyzową. Od początku tego roku policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli już łącznie blisko 2.000.000 papierosów bez akcyzy. Śledczy wyliczyli, że ich wartość czarnorynkowa wynosi 1.000.000 złotych - informuje Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

Policjanci zabezpieczyli towar

Może Cię zainteresować:

Miał 1300 butelek alkoholu bez znaków akcyzy i 83 tysiące paczek nielegalnych papierosów. Teraz grozi mu surowa kara

Autor: Redakcja

26/01/2023