Mieszkania komunalne przy ul. Traugutta niemal gotowe. Za kilka tygodni koniec prac

Rozpoczęły się prace wykończeniowe nowego osiedla komunalnego przy ul. Traugutta w Sosnowcu. Chętni na mieszkanie muszą spełniać określone warunki.

W lipcu 2020 roku Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu podpisał umowę na budowę 4 budynków, w których będzie 88 mieszkań, w tym 8 przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Projekt został wybrany w konkursie w 2017 roku.

Podpisanie umowy, a w konsekwencji start prac, było dużym wydarzeniem. –Szukaliśmy informacji, kiedy ostatnio w naszym mieście wybudowane zostały mieszkania komunalne. Najprawdopodobniej były to lata siedemdziesiąte – mówił wtedy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wyposażenie mieszkań

Zgodnie z planem prace powinny zakończyć się w czerwcu i nic nie wskazuje na to, by ten termin miał się zmienić. Jeden z budynków jest już prawie gotowy, a w pozostałych trwają prace wykończeniowe. Każde mieszkanie ma gotową łazienkę – są tam już płytki, tynki gipsowe, wszystkie instalacje i drzwi zewnętrzne.

Lokale wyposażone są w centralne ogrzewanie oraz ciepłą wodę z sieci. Do nowych lokatorów należeć będzie m.in. montaż drzwi wewnętrznych oraz wyposażenie. Osiedle, na którym powstają mieszkania komunalne posiada miejsca parkingowe, a niedługo pojawi się plac zabaw. Możliwy będzie również wynajem miejsc garażowych. Zasilanie części wspólnych budynków wspierać będą instalacje fotowoltaiczne.

Wymagane warunki

Wszyscy, którzy chcą otrzymać mieszkanie komunalne muszą spełniać wymagane warunki. Przede wszystkim lokale przeznaczone są dla osób, które nie mają zadłużenia w MZZL. – Nowe osiedle będzie dla sosnowiczan czekających w kolejce na przydział mieszkania komunalnego bądź już mieszkają w miejskich zasobach, spełniają wymogi dochodowe i chcą dokonać zamiany mieszkania – dodaje prezydent Sosnowca.

Wszystkie wytyczne będą znane do końca kwietnia. Informacje będzie można uzyskać w Biurze Najmów Lokali Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych oraz Wydziale Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

czytaj więcej:

Osiedle komunalne w Sosnowcu

Cztery bloki to początek. Osiedle ma pierwszych lokatorów

Nowe mieszkanie chronione w Sosnowcu

Mieszkanie chronione w Sosnowcu ma już lokatorów

Demontaż konstrukcji starego wiaduktu na Wojska Polskiego rozpoczął się na początku kwietnia

Trwa remont wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego. I nie tylko

W Sosnowcu dojdzie do zmian w komunikacji miejskiej

Zamknięcie wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu

Rozpoczął się remont ulicy 1 Maja

Trwa remont ul. 1 Maja w Sosnowcu. Prace kosztują 13 mln zł

Park w Zagórzu w Sosnowcu

Park tuż obok Placu Papieskiego już niebawem

Przebudowa Ostrogórskiej i Skłodowskiej Curie

Przebudowa Ostrogórskiej. Droga zostanie wyłączona z ruchu