Mieszkańcy ul. Kukułek doczekają się remontu drogi. Jest nowy wykonawca inwestycji, a prace już się rozpoczęły

Za 5,5 mln zł przebudowę ulicy Kukułek ukończy firma Silesia Invest. Wyremontowany zostanie blisko dwukilometrowy odcinek tej drogi. Prace rozpoczęto w czwartek, 24 marca.

Przypomnijmy, że prace remontowe na ul. Kukułek rozpoczęte na koniec stycznia 2021 roku zostały wstrzymane. Wszystko za sprawą wycofania się wykonawcy inwestycji – firmy Junkobud sp. z o.o. ze Świętochłowic. Rozwój sytuacji przysporzył mieszkańcom tamtych rejonów wiele problemów. Dojazd do posesji jest praktycznie niemożliwy, droga i wejścia na posesje znajdują się na dwóch, różnych poziomach przez wykopy pod przebudowę drogi poprzedniej firmy,

Sosnowiec ogłosił nowy przetarg i wyłonił nowego wykonawcę. Oczekiwaną przez mieszkańców przebudowę ma dokończyć firma Silesia Invest. Dzięki nowemu wykonawcy zmniejszył się również koszt inwestycji z wcześniejszych 5,9 mln zł na niemal 5,5 mln zł.

Co się zmieni?

Przebudowa ul. Kukułek będzie dofinansowana kwotą blisko 2,9 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach inwestycji powstanie 1,7 km nowej jezdni, położony zostanie nowy asfalt oraz chodnik. Wzdłuż ulicy zamontowane będzie nowe oświetlenie. Projekt zakłada także budowę kanalizacji deszczowej i przebudowę sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej, wodociągowej i gazowej. Dzięki przebudowie Kierowcy jadący od strony Niwki i Dańdówki ul. 11 Listopada znów będą mogli zjechać w ul. Kukułek.

Ulica Kukułek, która jest terenem budowy nowych osiedli mieszkaniowych, ma zostać wyremontowana w ciągu kilku najbliższych miesięcy, a prace już się rozpoczęły.

czytaj więcej:

Remont podjazdowej w Milowicach w Sosnowcu

Trwa remont ul. Podjazdowej w Milowicach

ul. KWK Kazimierz-Juliusz Sosnowiec

Ostatni etap prac inwestycji przy ul. KWK Kazimierz-Juliusz

Rondo Ludwika w Sosnowcu

Utrudnienia dla kierowców na Rondzie Ludwika

Przebudowa ul. Kukułek została wznowiona

Rozpoczęła się wcześniej wstrzymana przebudowa ul. Kukułek

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Park w Zagórzu w Sosnowcu

Park tuż obok Placu Papieskiego już niebawem

Budżet Obywatelski w Sosnowcu

IX edycja Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu