Mieszkańcy Sosnowca skarżą się na nieprzyjemny zapach w mieście. Co jest powodem?

W Sosnowcu od paru tygodni mieszkańcy skarżą się na nieprzyjemnych zapach. Trwają kontrole, które mają wykazać skąd bierze się smród w mieście.

MPGO Sosnowiec
Smród w Sosnowcu

Już od kilku tygodni mieszkańcy Sosnowca zgłaszają władzom miasta problem ze smrodem. Fetor wyczuwalny jest zwłaszcza w Juliuszu i okolicach, a nawet w Niwce.

Chce Was zapewnić, że problem jest nam znany i działamy. Jesteśmy po kontroli w MPGO Recykling w Sosnowcu i nie jest to zapach pochodzący z naszego wysypiska - na swojej stronie na Facebooku pisał prezydent miasta, Arkadiusz Chęciński.

Wina nawozu?

Zarząd CTL Maczki-Bór SA wydał oświadczenie, w którym poinformował, iż w ramach odbudowy warstwy glebotwórczej na rekultywowanym przez nich terenie wykorzystują materiał organiczny. Ten przy wysokich temperaturach może emitować intensywny, nieprzyjemny zapach. Jak zapewniali, jest to proces jednorazowy. Zadeklarowali się również do zaprzestania stosowania nawozów, gdy warunki atmosferyczne temu nie sprzyjają.

Smród nie minął

Według mieszkańców poprawa zapachu w mieście była tylko chwilowa i smród znów powrócił. W poprzednim tygodniu odbyły się dwie kontrole przeprowadzone przez Urząd Miejski w Sosnowcu oraz WIOŚ. Wyniki nie są jeszcze znane.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

CK Zi U Sosnowiec22 jpg

Oderwany balkon w Sosnowcu: można pomóc poszkodowanym

EC Bedzin MIW 7

Spalarnia palącym tematem. W grę wchodzi kolejne referendum

DK86 i DK94 Będzin

Drogowcy zamykają jedną jezdnię. Bo tiry się nie mieściły...

Remiont szkół sosnowiec

Sosnowiec. Szkoły i przedszkola do modernizacji

Stadion w ArcelorMittal Park

Liga Mistrzów w ArcelorMittal Parku? Jest umowa z Rakowem