Mieszkańcy sosnowca mogą zmienić swoje miasto w ramach Budżetu Obywatelskiego

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu swój projekt można zgłosić bez wychodzenia z domu. Zgłoszenia można wysyłać do 6 czerwca.

UM Sosnowiec
Budżet Obywatelski w Sosnowcu

Rusza IX edycja Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu. W tym roku mieszkańcy Sosnowca będą mogli zgłosić swój projekt bez wychodzenia z domu. - Dotychczas, aby zgłosić projekt, konieczna była wizyta w urzędzie czy też na poczcie, a także zbieranie podpisów wśród sąsiadów. Teraz jednak wychodzimy naprzeciw wszystkim i te formalności można załatwić online – tłumaczy Piotr Pluta, kierownik Referatu Promocji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Jeśli mieszkaniec ma pomysł na zmianę swojego najbliższego otoczenia, może go po prostu zgłosić. Tym razem do dyspozycji sosnowiczan jest ponad 6,6 mln zł, a jak pokazują doświadczenia minionych lat, naprawdę warto to zrobić – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wystarczy wypełnić formularz

Elektroniczny formularz zgłoszeniowy w ciągu kilku minut wypełnić można na stronie www.obywatelski.sosnowiec.pl. Potrzebny jest projektowy tytuł, lokalizacja, orientacyjny koszt i opis, a także lista poparcia , która może być zeskanowana lub w formie online.

W dalszym ciągu istnieje również możliwość zgłaszania projektów w Wydziale Kultury i Promocji Miasta (al. Zwycięstwa 20, IV piętro, pok. 503e). Projekty można przysłać do 6 czerwca, wówczas rozpocznie się weryfikacja pomysłów, a jesienią ruszy głosowanie.

W ramach Budżetu Obywatelskiego do tej pory w mieście udało się: przeprowadzić renowacje parków, stworzyć place zabaw i skwery, zbudować nowe chodniki, siłownie pod chmurką, parkingi, a nawet tężnie solankowe

czytaj więcej:

Glorieta w Sosnowcu wyremontowana

Zmiany w Sosnowcu. Glorieta promienieje w parku Dietla

Budżet Obywatelski w Sosnowcu pomysły mieszkańców

Pomysły mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego

Glorieta sosnowiec

Remont gloriety w Parku Dietla idzie do przodu

Osiedle komunalne w Sosnowcu

Cztery bloki to początek. Osiedle ma pierwszych lokatorów

Rondo JP II

Prace nad linią tramwajową nr 15 zakończą się wcześniej?

Kanalizacja ul. Podjazdowej

Sosnowieckie inwestycje drogowe i nie tylko

Przebudowa ul. Kukułek została wznowiona

Remont ul. Kukułek został wznowiony. Potrwa kilka miesięcy