Mieszkańcy Sosnowca mogą liczyć na moc atrakcji w czasie majówki

Mnóstwo wydarzeń na Majówkę w Sosnowcu. Oprócz oficjalnych uroczystości, nie zabraknie wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.

UM Sosnowiec
Majówka w Sosnowcu

Majówka w Sosnowcu to czas pełen wydarzeń, 1 maja odbędą się oficjalne obchody na Trójkącie Trzech Cesarzy, a świętować mieszkańcy będą 18. rocznicę wejście Polski do Unii Europejskiej. W samo południe zorganizowane zostanie miejscu ognisko w niezwykłych okolicznościach przyrody, nad brzegiem Przemszy, a piknik umili występ Sosnowieckiej Orkiestry Dętej.

W Kazimierzu 2 maja odbędzie się spotkanie parku, gdzie na mieszkańców Sosnowca będą czekały flagi i kotyliony. Dzieci będą mogły spędzić czas z animatorami. Znowu w Święto Narodowe Trzeciego Maja wydarzenia będą odbywały się przez cały dzień.

Cały dzień wydarzeń

Przed Pomnikiem Konstytucji 3 Maja o godzinie 11:00 rozpoczną się oficjalne uroczystości. Jest to już 231. rocznica uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Później wraz z Sosnowiecką Orkiestrą Dętą odbędzie się przemarsz przed Katedrę, w której odbędzie się msza w intencji Ojczyzny.

O godzinie 15:00 rozpocznie się Zagłębiowska Masa Krytyczna, która wystartuje spod dworca PKP, a swoją trasę zakończy na rynku w Czeladzi. Każdy, kto na miejsce zbiórki przybędzie wcześniej, będzie miał możliwość oznakowania swojego roweru. Wieczorem, o godzinie 19:00 przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu powróci projekt muzyczny 120 lat Sosnowca: Jusis, Karaś/Rogucki, Rahim/Focus - Wolność, Muzyka, Niezależność. Tym świętowane będą 120. urodziny Jana Kiepury oraz 120-lecie miasta.