Mieszkańcy miejskich budynków przy ul. 21 listopada w Czeladzi doczekali się remontu. Ogrzewanie gazowe zastąpi stare piece węglowe

Mieszkańcy trzech miejskich budynków przy ul. 21 Listopada 14,16, 20 w Czeladzi doczekali się remontu. Co istotne, wymieniony zostanie system grzewczy.

Miejskie budynki przy ul 21 Listopada 14,16,20, to budynki pokopalniane, które miasto przejęło kilka lat temu od Spółki Restrukturyzacji Kopalń. To około 100-letnie budynki i po remoncie ich wygląd zewnętrzy ma się nie zmienić i nadal przypominać o ich przeszłości.

Wymiana pieców

Koszt remontu każdego budynku wyniesie ok. 1 mln zł. Połowa pieniędzy na tę inwestycję pochodzi z pozyskanych przez miasto środków unijnych. Modernizacja zakłada zlikwidowanie pieców węglowych we wszystkich 76 mieszkaniach. Zamiast nich zamontowane zostanie ogrzewanie gazowe. Stropy budynków zostaną ocieplone.

Częściowo wymieniona zostanie stolarka drzwiowa i okienna. Wszędzie wymianie ulegnie sieć elektryczna.

– Przypomnę, że pierwsze prace remontowe na tych budynkach, rozpoczął zarządzający budynkami CTBS-ZBK, wymieniając w ubiegłym roku, zresztą bardzo sprawnie, sieci wodne i kanalizacyjne. Tak więc, po tym kapitalnym remoncie, budynki miejskie na tej zabytkowej ulicy, tylko z zewnątrz będą przypominały swoją 100-letnią przeszłość, w środku wszystko będzie nowe napisał w mediach społecznościowych burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec.