Mieszkańcy Czeladzi muszą przeprowadzić deratyzację. Celem są szczury

Wiosenna akcja odszczurzania Czeladzi rozpocznie się 15 kwietnia i potrwa do 30 kwietnia. Każdy mieszkaniec zobowiązany jest do przeprowadzenia deratyzacji.

Pixabay
Deratyzacja w Czeladzi

Czeladź przypomina swoim mieszkańcom o konieczności przeprowadzenia deratyzacji wobec powszechnej akcji odszczurzania na terenie miasta. Wszystkie obszary, które podlegają deratyzacji zawarte są w regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminie Czeladź. Wiosenna akcja odszczurzania trwa od 15 do 30 kwietnia.

Zalecenia odszczurzania

Akcja deratyzacji w Czeladzi to jednorazowe i jednolite wyłożeniu trutki w budynkach mieszkalnych, produkcyjnych, magazynach, w placówkach służby zdrowia, oświaty, handlowych, gastronomicznych, gospodarstwach rolnych, sieciach kanalizacyjnych, ciepłowniczych, teletechnicznych i wszystkich innych miejscach, gdzie możliwe jest przebywanie gryzoni.

Przed rozłożeniem trutki należy oczyścić miejsce z wszelkich odpadów pokonsumpcyjnych oraz zaopatrzenia się w odpowiednią ilość środku. Ważne, aby w trakcie przeprowadzana deratyzacji stosować się ściśle do zaleceń zawartych w instrukcji poszczególnych trutek. W miejscu wyłożenia trutki konieczne jest umieszczenie ostrzeżenia: „UWAGA TRUCIZNA". Po 30 kwietnia trutkę trzeba usunąć.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Żerom Park wielkie otwarcie

Wielkie otwarcie ŻeromPark

Rodzinny Festyn z okazji Święta Policji w Sosnowcu

Święto Policji w Sosnowcu

Bus dla osób z niepełnosprawnościami w Sosnowcu

To już 9 bus dla osób z niepełnosprawnościami

Powstanie fragment ścieżki rowerowej nad Pogorią IV

Miasto uzupełni ścieżkę rowerową nad Pogorią

Warsztaty z tworzenia ogrodów deszczowych

Warsztaty ogrodów deszczowych

Koncert Charytatywny dla Klaudiusza Kłoska

Koncert Charytatywny w Muzie