Od lutego mieszkańcy Czeladzi zapłacą więcej za wywóz śmieci. Miasto rozpoczęło już doręczanie zawiadomień

Wydział Podatków i Opłat Lokalnych Urzędu Miasta w Czeladzi od 3 stycznia doręcza mieszkańcom zawiadomienia. Zmienią się stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

UM Czeladź
Od lutego mieszkańcy Czeladzi zapłacą więcej za wywóz śmieci

Od 3 stycznia Wydział Podatków i Opłat Lokalnych Urzędu Miasta w Czeladzi rozpoczął dostarczanie mieszkańcom zawiadomień. Chodzi o zmianę stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Pracownicy będą doręczać informacje mieszkańcom w terminach:

  • od poniedziałku do czwartku w godzinach od 15.30 do 20.00,
  • w piątki w godzinach od 14.00 do 20.00,
  • w soboty w godzinach od 9.00 do 20.00.

Warto zachować czujność wobec możliwych prób oszustwa. Odbiór zawiadomienia wymaga złożenia podpisu przez domownika. Każdy pracownik powinien mieć przy sobie legitymację służbową, o którą w razie wątpliwości, należy spytać. Za doręczenie informacji nie jest pobierana żadna opłata.

Za wywóz śmieci trzeba zapłacić więcej

Przypomnijmy, że od 1 lutego 2022 roku w Czeladzi stawka za odbiór odpadów komunalnych wzrośnie do 33 zł od osoby. W przypadku, gdy śmieci nie są segregowane opłata wynosić będzie 66 zł.

Przypomnijmy, że do przetargu dotyczącego wywozu śmieci w Czeladzi przystąpiła tylko jedna firma – Alba. Według niej koszty wywozu śmieci z miasta przez najbliższe dwa lata wyniosą ponad 19 mln zł. To kwota aż o 4 mln zł wyższa od tej, która obowiązywała do tej pory.

Nowa cena za wywóz śmieci będzie obowiązywać do 31 grudnia 2023.