Miejska biblioteka zyska nowoczesny wygląd. Placówka szuka sposnsorów

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej udostępniła wizualizację projektu wykonanego przez biuro architektoniczne. Placówka zostanie urządzona zgodnie z najnowszymi trendami, nie zabraknie w niej zieleni i wygodnych miejsc do zagłębiania lektur. Biblioteka poszukuje sponsorów, którzy częściowo pokryliby koszty modernizacji.

W czwartek, 10 listopada MBP w Dąbrowie Górniczej opublikowała pierwsze projekty modernizacji, która będzie przeprowadzona w placówce.

- W Miejskiej Bibliotece Publicznej chcielibyśmy zaoferować miejsce, które wprowadzi czytelników w stan twórczego wyciszenia, spokojnej refleksji i relaksu. Dlatego poszukujemy donatorów skłonnych wesprzeć nas w realizacji tej idei - tłumaczą pracownicy biblioteki.

Projekt czeka na realizację

Pierwszego etapu modernizacji, czyli projektowania nowego wnętrza podjęła się firma Archizone Studio Projektowe. Projekt dla placówki wykonali: Mateusza Orkisza i Julię Kielijan.

Jak będzie wyglądało nowe wnętrze biblioteki? Ściany pomalowane zostaną na standardowe, neutralne kolory - biel i czerń oraz zostaną wykończone zieloną fototapetą. W pomieszczeniu postawione zostaną drewniane meble, a tuż obok nich znajdą się wygodne fotele i siedziska w ciemnych barwach. - Naturalna zieleń ozdobnych roślin, kolory ziemi, drewno w eleganckiej aranżacji – w takim otoczeniu, w strefie czytelnika, będzie można wygodnie rozsiąść się na komfortowych kanapach z książką czy ulubionym czasopismem w ręku - opisuje biblioteka.

Osoby chcące wesprzeć Miejską Bibliotekę Publiczną im. H. Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej mogą wpłacać darowizny w placówkach MBP lub zrobić przelew na numer konta: 97 1050 1360 1000 0023 6766 8130.